Примо спира 46 изстрела, докато голът на Слафковски от дузпите издига Канадиънс над Сейбърс с 3-2
AP News | 2023-12-10 | 05:32:33

БЪФАЛО, Ню Йорк (AP) — Кейдън Примо направи рекорд в кариерата си с 46 спасявания, а Юрай Слафковски вкара гол в четвъртия рунд на дузпите, за да поведе Монреал Канадиънс до победа с 3-2 срещу Бъфало Сейбърс в събота вечер.

Примо спря двама от четирима стрелци на Сейбърс в дузпите. Джейдън Струбъл и Ник Сузуки отбелязаха за канадците.

Джеф Скинър и Кайл Окпосо отбелязаха по един гол, а Девън Леви направи 29 спасявания за Сейбърс, които са без победа в шест от осем мача.

Канадците поведоха с 2-0 през втория период, когато Струбъл и Сузуки отбелязаха в разлика от 14 секунди.

Ерик Робинсън от Бъфало получи петминутно наказание за качване и неправилно поведение в играта, а Кайдън Гюле от Монреал отпадна при грубо нарушение 11 минути след втория период. Струбъл отрази удар на Джонатан Ковачевич покрай Леви в 12:59 по време на 4-на-4 за първия си гол в НХЛ. Голът на Сузуки дойде при 13:13 по време на силовата игра, когато той отправи удар покрай Леви.

Скинър направи 2-1 в 1:06 на третия период, когато Тейдж Томпсън го пусна в слота и прехвърли Примео за своя 12-и за сезона.

Окпосо направи 2- 2 в 6:36, когато погреба рикошет от изстрел на Конър Клифтън. Голът беше 600-ата точка на Okposo в НХЛ.

Нападателят на Canadiens Танер Пиърсън напусна мача с контузия в горната част на тялото след първия период и не се върна.

Звездата на Сейбърс защитник Расмус Далин се завърна в състава след отсъствие от един мач. Далин не игра в четвъртък вечерта при победата на Сейбърс с 3-1 срещу Бостън поради мъчителна неразкрита контузия.

Канадци: Домакин на Нешвил в неделя вечер.

Сейбърс: домакин на Аризона в понеделник вечер.