Принуден тъчдаун на Sneed, тъчдаун на McCaffrey сред отиграванията, които помогнаха на Chiefs, 49ers да продължат напред
AP News | 2024-02-09 | 13:09:08

ЛАС ВЕГАС (AP) — Може би това ще бъде дълъг пас за тъчдаун от Patrick Mahomes или sack от Nick Bosa. Може би ще има филдгол в последната секунда.

Ключовата игра на тазгодишния Супербоул между Канзас Сити и Сан Франциско може да е очевидна, когато се случи. Или може да е ясно само в заден план. Ако е последното, диаграмите за вероятност за печалба, публикувани от numberFire, ще бъдат полезни при определяне на най-важните моменти. Те измерват доколко всяка игра е повлияла на шансовете за победа на състезаващите се отбори въз основа на резултата, оставащото време, притежанието и силата на отбора.

Тъчдауните в защита очевидно могат да създадат големи колебания във вероятността за победа, но има различни начините, по които една игра може да се промени, и това е очевидно в игрите, които доведоха до мача на Super Bowl тази седмица.

Ето игрите — по една за всяка игра — които оформиха тазгодишния следсезон:

___

WILD-CARD ROUND

TEXANS 45, BROWNS 14

Ключова игра: Стивън Нелсън от Texans прихваща Джо Флако и връща топката на 82 ярда за тъчдаун с 6:05 оставащи през третото тримесечие.

Промяна на вероятността за победа: Тази игра увеличи вероятността за победа на Хюстън с 22,38%.

Понижение с 24-14, Браунс се нуждаеха от малко магия от Флако през второто полувреме, но балонът се спука, когато подаването му беше под напрежение отплава в обятията на чакащия Нелсън. Защитният защитник на Хюстън имаше много блокери в страничната линия и лесно стигна до крайната зона. Флако щеше да хвърли още един пик-6 1:59 по-късно и разгромът започна.

CHIEFS 26, DOLPHINS 7

Ключова игра: Патрик Махомес от Chiefs се катери на 28 ярда до Маями 10 на четвърто и пето през втората четвърт.

Промяна на вероятността за победа: Тази игра увеличи шансовете на Канзас Сити за победа с 11,5%.

Чийфс поведоха само с 10-7 в студени условия, след като позволиха дълъг пас за тъчдаун на Тайрийк Хил, но Махоумс се освободи за тази голяма печалба, когато защитата на Делфините имаше шанс да излезе от терена. Въпреки че Канзас Сити се задоволи с филдгол на този удар, Chiefs попречиха на Маями да натрупа инерция.

PACKERS 48, COWBOYS 32

Ключова игра: Дарнел Савидж от Packers пресрещна Dak Prescott и връща топката на 64 ярда за тъчдаун с оставащо време 1:50 за втората четвърт.

Промяна на вероятността за победа: Тази игра увеличи шансовете на Green Bay за победа с 11,9%.

Далас вече имаше големи проблеми, но поне караше в територията на Грийн Бей към края на полувремето. След това Савидж извади подаването на Прескот през средата и имаше отворено поле пред себе си, давайки преднина на Пакърс с 27-0.

LIONS 24, RAMS 23

Ключова игра: Офанзивен лайнер Роб Хейвънщайн е маркиран за задържане, тласкайки Рамс обратно към Детройт 44 на трето място с оставащи 4:20 в четвъртата четвърт.

Промяна на вероятността за победа: Тази игра увеличи шансовете на Детройт за победа с 29,39%.

Пауза с 24-23, Лос Анджелис се нуждаеше само от гол от игра, за да поведе, а Рамс може би вече са го направили беше в обсег - или поне в позиция да го направи на четвъртия даун - когато Ейдън Хътчинсън извади тази дузпа на Хейвънщайн. Лъвовете го приеха и след неизпълнение на трети и 14, Лос Анджелис удари. Часовникът на Детройт изтече.

BILLS 31, STEELERS 17

Ключова игра: Kaiir Elam от Bills пресреща Мейсън Рудолф в крайната зона с 10:52 оставащи във втората четвърт.

Промяна на вероятността за победа : Тази игра увеличи шансовете на Бъфало за победа със 7,18%.

Стийлърс губеха с 14-0, но стигнаха чак до 4-ярдовата линия на Бъфало, преди Елам да излезе пред Дионтей Джонсън за прихващане в крайната зона. Билс караха в другата посока за тъчдаун и това беше дупка, от която Питсбърг не можа да излезе.

BUCANEERS 32, EAGLES 9

Ключова игра: Бейкър Мейфийлд от Buccaneers хвърля тъчдаун пас от 44 ярда на Дейвид Мур с оставащи 5:47 до първата четвърт.

Промяна на вероятността за победа: Тази игра увеличи шансовете на Tampa Bay за победа с 12,35%.

След като се бориха силно през редовния сезон, Eagles можеха да използват добър старт срещу Tampa Bay, но вместо това изостанаха с 10-0 при този тъчдаун. Мур – който имаше само пет уловени удара през редовния сезон – беше съвсем сам, когато пое краткия трети пас на Мейфийлд около 35 и си проби път през шепа защитници на Филаделфия надолу.

___

ДИВИЗИОНАЛЕН КРЪГ

RAVENS 34, TEXANS 10

Ключова игра: Ka'imi Fairbairn от Texans пропуска гол от 47 ярда с 32 секунди до края на първото полувреме .

Промяна на вероятността за победа: Тази игра увеличи шансовете на Балтимор за победа със 7,65%.

Хюстън игра добре през втората четвърт, но не можа да накара първите поставени Рейвънс да се изпотят толкова много много. Мачът остана равен на 10 заради този пропуснат гол от игра и Балтимор доминираше в последните две четвърти.

49ERS 24, PACKERS 21

Ключова игра: Крисчън Маккафри от 49ers бяга 6 ярда за тъчдаун с оставащи 1:07 през четвъртата четвърт.

Промяна на вероятността за победа: Тази игра увеличи шансовете на Сан Франциско за победа с 28,54%.

49ers изоставаха с 3-0 , 13-7 и 21-14 в тази игра. Те все още губеха с 21-17 закъснение — което означаваше, че голът от полето беше безполезен — но Маккафри имаше дупка от дясната страна на линията на трети и 1 и Сан Франциско оцеля и продължи напред.

LIONS 31, BUCCANEERS 23

Ключова игра: Ейдън Хътчинсън от Лъвовете уволнява Бейкър Мейфийлд на трето място от Детройт 38 в началото на третата четвърт.

Промяна на вероятността за победа: Тази игра се увеличи Шансовете на Детройт за победа са 10,17%.

Още една голяма игра на Хътчинсън с опонент на границата на обсега за гол от игра. При равен мач на 10, Тампа Бей се изправи срещу трето и 4, което може да се направи, но в крайна сметка удари след този чувал. Bucs така и не поведоха в този мач. Всъщност Детройт нямаше да изостава в нито един момент от този следсезон до четвъртата четвърт от играта за титлата на NFC.

CHIEFS 27, BILLS 24

Ключова игра: Тайлър Бас от Bills пропуска гол от 44 ярда при оставащо 1:43.

Ако Бас се беше свързал, играта щеше да бъде равен на 27. Бъфало все още нямаше да е излязъл от гората - това е много време, за да напусне Патрик Махоумс и престъплението на Канзас Сити - но след пропуска на Чийфс се нуждаеха само от две игри, за да осигурят мач- клинч първи надолу.

___

CONFERENCE CHAMPIONSHIPS

CHIEFS 17, RAVENS 10

Ключова игра: L'Jarius Sneed of the Chiefs принуждава опипване на Зай Флауърс близо до гол линията и Трент Макдъфи се възстановява в крайната зона за тъчбек с 14:52 оставащи в четвъртата четвърт.

Промяна на вероятността за победа: Тази игра увеличи шансовете на Канзас Сити за печелейки с 18,19%.

Канзас Сити водеше със 17-7 след три четвърти и най-добрият шанс на Балтимор да окаже натиск върху Чийфс се изпари, когато Флауърс се провали точно преди да стигне до крайната зона.

49ERS 34, LIONS 31

Ключова игра: Ташон Гипсън от 49ers форсира удар на Джамир Гибс и Арик Армстед се възстановява за Сан Франциско в Детройт 24 при оставащи 5:09 в третата четвърт.

Промяна на вероятността за победа: Тази игра увеличи шансовете на Сан Франциско за победа със 17,89%.

49ers изоставаха с 24-7 на полувремето, но успяха да изтеглят в рамките на тъчдаун, когато Гибс се обърка на първа игра от последвалото шофиране в Детройт. Малко повече от две минути по-късно мачът беше равен и Лъвовете никога повече не водеха. ___