Продължаващите борби на отбраната повдигат въпроси за това колко още Пакърс може да остане в плейофния лов
AP News | 2023-12-26 | 21:40:35

Рънингбекът на Грийн Бей Пакърс Арън Джоунс казва, че вярва, че е част от отбор от плейофен калибър.

Но това е само очевидно за всеки друг, когато Пакърс имат топката.

Пакърс (7-8) все още поддържат надежди след сезона, тъй като се отправят към решаващ мач в неделя вечерта срещу Минесота (7-8), но е трудно да представете си, че продължават да се борят, ако защитата им не се подобри набързо.

„Това определено се чувства като отбор за плейофи“, каза Джоунс след победата на Пакърс с 33-30 в Каролина в неделя. „Ние сме издръжлив екип. Ние сме отбор, който никога няма да се откаже и да легне за никого. Имаме куп момчета, които са готови да излязат и да се състезават. Показахме, че когато играем с най-добрата си топка, можем да се състезаваме с всеки.“

Тяхната защита не играе най-добре от доста време.

След като Томи Де Вито от Ню Йорк Джайънтс и Бейкър Мейфийлд от Тампа Бей спечелиха отличията за офанзивен играч на седмицата на NFC за това, че водеха отборите си до победи над Грийн Бей, треньорът на Пакърс Мат Лафльор задаваше въпроси относно сигурността на работата на координатора на защитата Джо Бари.

Тази защита вероятно беше още по-лоша в неделя.

Новобранецът от Каролина Брайс Йънг хвърли рекордните в кариерата си 312 ярда, докато Пантерите изтриха изоставането си от 14 точки през четвъртата четвърт. Каролина отбеляза рекордните за сезона 30 точки, за първи път Пантерите надхвърлиха 18 точки от 15 октомври.

Дори след като Андерс Карлсън от Грийн Бей изведе Пакърс напред, като удари гол от 32 ярда 19 секунди преди края, Йънг изведе Пантерите в позиция за изравняващ гол преди да изтече времето.

A Защитата на Грийн Бей, която позволи повече от 25 точки само веднъж в първите си 13 мача, донесе поне 30 точки във всеки от последните си два мача. Пакърс са отстъпили средно по 29,3 точки в последните си три мача.

Сега тази защита получава реванш в неделя вечер с Минесота Викингс, който спечели с 24-10 в Грийн Бей на 29 октомври, но онзи ден загуби куотърбека Кърк Казънс заради контузия на ахилесовото сухожилие в края на сезона.

„Всичко е заложено на карта“, каза ЛаФльор. „Влизаме в страхотна среда следващата седмица в Минесота срещу наистина добър футболен отбор и това ще бъде голямо предизвикателство. Но това е, за което се подготвяме през цялата година, всеки ден, всяка седмица, така че ще бъдем развълнувани от тази възможност.“

КАКВО РАБОТИ

Пакърс постигнаха най-високия си сбор от точки след победата в Чикаго с 38-20 в началото на сезона. … QB Jordan Love имаше ефективно представяне дори с контузии, които изместиха WR Christian Watson и Jayden Reed за целия мач и нокаутира WR Dontayvion Wicks в края на мача. … Лав също водеше мач, който завърши с победен гол от игра.

ЗА КАКВО СЕ НУЖДАЕ РАБОТА

Почти всичко в защита. Пакърс бяха критикувани за тяхното меко покритие на зоната срещу Тампа Бей, но се представиха също толкова зле в неделя, докато играеха повече човек срещу човек. Вторичният пропуска CB Rasul Douglas, който беше променен на Buffalo Bills, когато Packers бяха 2-5 и не изглеждаше вероятно да се състезава за плейофно място в края на сезона. … Освен атаката, играна през по-голямата част от мача, Пакърс направиха три пъти и аут два поредни пъти през четвъртата четвърт, за да подпомогнат завръщането на Пантерите.

ЗАПАСИ СЕ

Джоунс избяга за 127 ярда на 21 носене, поставяйки рекорди за сезона и в двете категории. … След общо седем уловки за 62 ярда и нито един резултат по време на занасянето на Грийн Бей от две игри, WR Romeo Doubs имаше четири приема за 79 ярда и тъчдаун в неделя. Неговото грабване от 36 ярда помогна за поставянето на победния филдгол. … Лав има 13 паса за тъчдаун и само едно прихващане в последните си шест игри. … WR Bo Melton, който влезе в играта с едно улавяне в кариерата си, имаше четири приема за 44 ярда.

НАМАЛЕНИ ЗАПАСИ

CBs Jaire Alexander играеше за първи път, откакто пропусна шест мача поради проблем с рамото, а CB Eric Stokes беше във втория си мач, откакто излезе като контузен резерв с проблем с подколенното сухожилие, но нито едно от двете играч беше ефективен в неделя. Александър, който не беше обявен за капитан на играта, също излезе за хвърлянето на монета, за да отвори играта и почти коства на отбора си, като първоначално каза, че Packers искат да бъдат първи в защита, вместо да казват, че отлагат опцията. Пакърс получиха почивка, когато реферът Алекс Кемп го помоли да изясни.

ТРАВМИ

Уикс напусна играта с контузия в гърдите. Уотсън (подколенно сухожилие) пропусна трета поредна игра, а С. Дарнел Савидж (рамо) изпусна втора поредна игра. Рийд (пръсти/гърди) и Ел Би Де’Вондре Кембъл (врат) също не играха.

КЛЮЧОВ НОМЕР

100 — Усилието на Джоунс от 127 ярда беше първото представяне на 100 ярда при бързане или получаване в една игра от Packer през целия сезон.

СЛЕДВАЩИ СТЪПКИ< /h2>

Пакърс гостуват на Минесота в мач с огромни последици от плейофите, преди да затворят редовния сезон с домакинство на Чикаго Беърс.