Прощалното парти на Юрген Клоп изчезва, след като Ливърпул отпадна от Лига Европа
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-04-18 | 23:46:19

Ливърпул наистина загуби по „най-красивия начин“, както Юрген Клоп поиска – но все пак претърпяха най-лошото си отпадане от Европа под негово ръководство.

Дори поезията на Клоп не може да скрие това унижение и това е голяма черна петна в последния му сезон. Клоп беше загубил само от двата Мадрид и Севиля в осемте си европейски кампании на Анфийлд и никой не очакваше Аталанта да добави името си към този списък.

Колкото и енергичен да беше Ливърпул снощи, щетите очевидно бяха нанесени на Анфийлд и дори Червените, с техните легендарни сили за възстановяване, не можаха да върнат това. Със сигурност не Ливърпул сега и всичко, което трябваше да покажат за своите усилия, беше ранна дузпа на Мохамед Салах.

Това е единственият гол, който успяха в последните си три мача и все още не са се върнали към най-доброто си състояние. Ливърпул бяха по-добри, отколкото бяха на Анфийлд преди седмица, въпреки че това не беше трудно и Клоп ще се надява, че се изкачват от ниското ниво, което разтърси сезона им.

Няма да има последно ура за Клоп и Ливърпул на финала на Лига Европа в Дъблин на 22 май и вместо това последното му сбогуване ще бъде последният мач на Червените от Висшата лига у дома срещу Уулвс три дни по-рано.

Все още има първенство и Ливърпул се изправят срещу Фулъм в неделя, но Червените имат да преминат още няколко предавки. През второто полувреме Ливърпул остана без дъх и Трент Александър-Арнолд, техният най-добър играч снощи, успя да издържи само малко повече от 70 минути, докато изгражда физическата си форма.

Победата с 3-0 миналата седмица на Анфийлд беше монументален за Аталанта и търговците пред стадион Gewiss направиха бурна търговия, продавайки шалове в чест на победата. Работата все още не беше напълно свършена и Клоп направи шест промени в знак, че Ливърпул е много сериозен, след като извърши основния грях да бъде самодоволен в първия мач.

Ливърпул се нуждаеше от ранен гол и го постигна, когато Матео Руджери се справи с центриране на Александър-Арнолд. Александър-Арнолд имаше свободата на парка, когато Ливърпул владееше и след като намери Анди Робъртсън с силен пас, той центрира отдясно и Руджери се справи, след като халфът на Аталанта отправи слаб удар с глава към топката на Доминик Собошлай.

VAR потвърди откровената игра с ръка и Салах изпълни точния удар в седмата минута за своя 24-ти гол за сезона. Сега Ливърпул се разклащаше и Собошлай стопли ръцете на Хуан Мусо с удар, преди Берат Джимшити да отстрани опасността, когато Коди Гакпо комбинира със Салах, за да играе в Луис Диас.

Въпреки целия натиск на Ливърпул, Аталанта представляваше спорадична заплаха и Алексей Миранчук отправи удар с левия крак към вратата, преди опитът на Теун Коопмайнерс да бъде отменен поради засада. Салах трябваше да добави втори за Червените, когато беше пуснат от Гакпо, но нестандартният нападател вдигна топката над напредващия Мусо и доста встрани от вратата.

Аталанта успя да направи първия си удар стреля от вратата, когато Алисон удържа удара на Едерсон и това беше рядка атака от страна на домакините. Ливърпул продължи да натиска и ударът с глава на Върджил ван Дайк от пряк свободен удар на Александър-Арнолд беше лесно спасен от Мусо.

Аталанта изглеждаше опасно на почивката и Коопмайнерс се обърна добре, само за да стреля право в Алисон, след като Гакпо загуби владение. Ливърпул беше уморен и Аталанта знаеше, че един от най-известните резултати в тяхната европейска история е техен.

и получавайте дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашите

Източник: mirror.co.uk