Пул вкарва 23, докато Уизардс победиха Булс със 107-105 за най-високата за сезона 3-та поредна победа
AP News | 2024-03-26 | 05:08:19

ЧИКАГО (AP) — Джордан Пул отбеляза 23 точки и Вашингтон Уизърдс спечели своя трети пореден мач за сезона, побеждавайки Чикаго Булс 107-105 в понеделник вечер.

Кори Киспърт добави 19 точки и 12 борби. Марвин Багли III вкара 16, а Уизърдс – собствениците на втория най-лош рекорд в НБА – получиха известна отплата за провала с 29 точки в Чикаго миналата седмица.

ДеМар ДеРозън поведе Чикаго с 27 точки. Коби Уайт вкара 22, докато Булс загубиха третата си поредна загуба.

Пул вкара 10 точки, докато Вашингтон поведе с 15-0, въпреки че той също се насочи към страничната линия с три фаула малко по-малко от пет минути след началото на мача мач.

Магьосниците водеха с 16 в началото на втората четвърт, преди Чикаго да излезе напред в третата. Вашингтон водеше със 100-93 в края на мача, но след това Булс отбелязаха шест поредни точки и се измъкнаха в рамките на една при каране на Уайт при оставащо 2:10.

Уизърдс водеха с четири, когато ДеРозън караше за пауза в последната минута. След това Джъстин Шампани от Вашингтон направи един от двата наказателни удара с 31 секунди до края, за да направи резултата 104-101.

ДеРозан кара за още едно отлагане, за да направи мача за една точка, преди Кисперт да удари два наказателни удара за Вашингтон увеличи преднината до 106-103 с осем оставащи секунди.

Биковете извикаха таймаут и Джаред Бътлър извърши фаул при влизане. Уайт потопи две наказателни хвърляния, за да намали до 106-105 с шест секунди преди края.

След това Шампани удари едно от двете наказателни хвърляния, за да направи 107-105 с 5,1 секунди преди края. ДеРозън пропусна удар при звънеца.

Вашингтон остана без водещия голмайстор Кайл Кузма (възпалено ляво рамо) за трети път от пет мача. Гардът на Wizards Tyus Jones (изкълчване на гърба) пропусна шестия си пореден мач, докато гардът Landry Shamet (разтегнат ляв прасец) пропусна осмия си пореден мач. Временният треньор Брайън Кийф каза, че Джоунс изглежда е по-напред от Шамет, въпреки че няма график за нито един от двамата играчи.

Гардът на Булс Лонзо Бол продължава дейности като спринта, докато си проправя път назад след серия от операции на лявото коляно. Треньорът на Чикаго Били Донован посочи, че следващата голяма стъпка във възстановяването на Бол вероятно ще дойде през лятото.

„Надеждата е той да има август и септември – това ще са два месеца преди началото на тренировъчния лагер“, каза Донован. „Това не означава, че той е толкова далеч. Той потенциално може да започне да играе през юли. Просто не знам кога ще го освободят да направи това.“

Бол не е играл от 14 януари 2022 г. Оттогава той е имал три операции, включително трансплантация на хрущял в Март 2023 г.

Уизардс: домакин на Бруклин Нетс в сряда.

Булс: домакин на Индиана Пейсърс в сряда. ___