Пулишич постига личен най-добър резултат за сезона, като извежда Милан на път да спечели
AP News | 2024-04-06 | 17:24:49

МИЛАН (AP) — Отличаващият се в Съединените щати Кристиан Пулишич достигна двуцифрен брой голове за първи път в сезон на лигата, след като страхотният му удар отбеляза AC Милан е на път да победи с 3-0 над Лече с 10 играчи в Серия А в събота.

Ранният гол на Пулишич и 10-то място в италианската лига надминаха предишния му най-добър резултат от девет в английската Висша първенство 2019-2020 Лига за Челси. Крилото също има три гола в Европа и вече подобри общия си резултат.

Оливие Жиру и Рафаел Леао също отбелязаха срещу Лече, който игра цялото второ полувреме с 10 играчи, след като нападателят Никола Кръстович беше изгонен .

Милан дори можеше да си позволи да отбележи промените през второто полувреме, имайки предвид четвъртфинала на Лига Европа срещу Рома в четвъртък. Рома игра срещу Лацио в столичното дерби по-късно в събота.

Вторият Милан намали изоставането от избягалия лидер в Серия А Интер Милано до 11 точки преди мача на нерадзурите с Удинезе в понеделник.

Лече остана на четири точки над зоната на отпадане.

В един топъл и слънчев ден на Сан Сиро, Самуел Чуквуезе се справи добре, като влезе навътре отдясно и победи двама защитници, преди да намери Пулишич на границата на областта. Американецът овладя топката и отприщи неудържим удар с левия крак.

Това беше с по-малко от шест минути на часовника. Пулишич почти удвои резултата си веднага, но вратарят на Лече Владимиро Фалконе парира удара с глава от упор.

Милан получи второ в 20-ата, когато Ясин Адли центрира в корнер отляво и Жиру засече с глава на близката греда.

Лече почти върна един удар, но ударът с глава на Хоан Гонзалес мина от гредата и шансовете на гостите намаляха в началото на полувремето, когато на Крстович беше показан директен червен картон за висок удар срещу Чуквуезе.

Милан подпечата мача в 57-ата, след като Леао се втурна към централна топка на Тео Ернандес и стреля в долния десен ъгъл.

Ернандес удари и гредата седем минути по-късно, след като треньорът на Милан Стефано Пиоли извади Пулишич, Жиру и Матео Габия при тройна смяна.