Пулишич вкара 2 мрежи, докато Милан сложи край на серия без победи, разбивайки Каляри
AP News | 2024-05-11 | 23:24:19

МИЛАНО (АП) — Отличникът на Съединените щати Кристиан Пулишич отбеляза два гола, докато Милан победи Каляри с 5-1 в Серия А в събота, въпреки че имаше много различно име на гърба на фланелката му.

В инициатива, предложена от Милан — и последвана от пет други клуба от Серия А — играчите носеха фланелки с фамилни имена по майчина линия. Пулишич имаше „Харлоу“.

Вторият Милан остана на седем точки над Болоня, който се премести на трето място след победа над Наполи с 2-0, и на осем точки над Ювентус преди мача на Бианконерите срещу вече изпадналия Салернитана в неделя.

Каляри остана на три точки над зоната на отпадане.

Милан се опитваше да скъса серия от шест мача без победа и наруши безизходицата 10 минути преди края, когато топката отскочи около зоната до непокрития Исмаел Бенасер, който от воле изведе отбора си напред.

Леао удари гредата през второто полувреме, преди да изведе Пулишич в 59-ата минута, за да удвои преднината на Милан.

Нахитан Нандес върна едно за Каляри четири минути по-късно, но Милан възстанови преднината си от два гола в 74-ата с ракета от 30 ярда на Тиджани Рейндерс.

Каляри беше невероятно близо до това да намали изоставането отново 10 минути след това, когато центрираният ъглов удар на Гаетано Ористанио излезе от дясната греда и се върна обратно към Елдор Шомуродов, който след това удари гредата.

Милан вкара още два пъти чрез Леао и Пулишич, чието завършване не бе изчистено от линията навреме от Йери Мина.

ОСВИХВАНИЯ ЗА НАПОЛИ

Бившият шампион Наполи беше силно освиркван по време на домакинската загуба от Болоня.

Пълните с драма начални 20 минути показаха, че Наполи допусна два гола и спаси дузпа.

Дан Ндойе и Щефан Пош вкараха голове в рамките на три минути за Болоня. Това предизвика оглушителни подигравки от страна на домакинската подкрепа.

Наполи получи дузпа в 20-ата минута, след като Виктор Осимен беше фаулиран от Ремо Фройлер, но ударът на Матео Политано беше париран от Федерико Равалия.