RaeQuan Battle, Pat Suemnick води Западна Вирджиния над No. 3 Канзас 91-85
AP News | 2024-01-20 | 01:48:48

МОРГАНТАУН, Западна Вирджиния (AP) — RaeQuan Battle вкара 23 точки и хвана девет борби, Pat Suemnick добави рекорд в кариерата си 20 точки и Западна Вирджиния победи номер 3 Канзас с 91-85 в събота.

Феновете нахлуха в игрището, след като планинските (7-11, 2-3 големи 12) подобриха до 7-5 срещу Канзас в Моргантаун и прекъсна поредица от шест загубени мача в серията.

Западна Вирджиния даде темпото с ранна баражна стрелба за 3 точки и изпревари Jayhawks, за да постигне ключови наказателни удари в края.

Канзас (15-3, 3-2) изоставаше през по-голямата част от второто полувреме, докато K.J. Адамс вкара два наказателни удара за преднина от 81-80 при оставащи 2:41. Suemnick отговори с банков удар над Hunter Dickinson 35 секунди по-късно, за да даде преднина на Mountaineers завинаги.

Западна Вирджиния подпечата победата, като реализира девет от 10 наказателни удара в последните 34 секунди.

Кер Криса добави 15 точки за планините.

Кевин Маккулар поведе Канзас с 24 точки, а Дикинсън вкара 19. Първокурсникът Джони Фърфи вкара три тройки и грабна три борби през първите четири минути, но остана 22 минути преди да вкара отново и завърши с 13 точки.

The Mountaineers, най-лошият отбор за 3 точки в Големите 12, направи 12 от 21 (57%) отвъд дъгата, включително девет от първите им 11.

ПОСЛЕДСТВИЕ ОТ АНКЕТАТА

Канзас може да падне с няколко места в анкетата за Топ 25 на AP.

Канзас: Това са най-много точки, позволени този сезон от Jayhawks, които се натъкнаха на решителен отбор, който победи два поредни съперника у дома.

Западна Вирджиния: Тъй като центърът на Западна Вирджиния Джеси Едуардс все още е извън със счупена китка, временният треньор Джош Айлерт подчерта важността на отскок. Планинистите надминаха Канзас с 31-22, което е най-ниският резултат на Джейхоукс този сезон.

Канзас: Домакин на Синсинати в понеделник вечер.

Западна Вирджиния: Играе се в UCF във вторник вечер.

___ Получавайте предупреждения и актуализации за анкети в Топ 25 на AP баскетбол през целия сезон. Регистрирайте се тук ___ AP College Basketball: https://apnews.com/hub/ap-top-25-college-basketball-poll и https://apnews.com/hub/college-basketball