Рафиня постига своите успехи, докато Барселона прави последен опит да оспори Мадрид за титлата на Испания
AP News | 2024-04-11 | 14:18:36

МАДРИД (AP) — Престоят на Рафиня в Барселона е белязан от изблици на величие и слаби изпълнения, но той изглежда постига своите успехи в ключов етап от сезона.

През втората си година с каталунския клуб, бразилският нападател все още се стреми да изпълни високите очаквания, дошли с подписването му от Лийдс през 2022 г.

Той започна още един бавен сезон този сезон, но в момента е нажежен до червено, когато Барселона играе в решителните фази на Шампионската лига и започва последния си опит за титлата в испанската лига.

Рафиня вкара два пъти в победата на отбора с 3-2 срещу Пари Сен Жермен в първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига в сряда и вече беше отбелязал победата при победата на Барселона с 1-0 срещу Лас Палмас в испанското първенство.

„Рафиня е играч, който прави разликата“, каза треньорът на Барселона Шави Ернандес. „Той играе страхотно в пространствата и играе с голяма интензивност. Винаги работи за отбора. Много сме доволни от него.”

Това беше един от най-добрите мачове с Барселона за 27-годишния Рафиня, който миналия сезон вкара 10 гола с клуба и има осем през тази кампания.

„Това беше специална нощ, която винаги ще помня“, каза Рафиня. „Това беше грандиозна вечер, не само за мен, но и за целия отбор.“

Един от головете на Рафиня дойде след асистенция на плеймейкъра Педри, който се завърна след прекъсване поради контузия и също може да бъде ключов за Барселона, докато се опитва да настигне Реал Мадрид в испанското първенство.

Заемащият второ място Барселона гостува на застрашения от изпадане Кадис в събота, надявайки се да намали преднината на Мадрид от осем точки с осем мача до края.

Защитаващият титлата си шампион спечели общо пет поредни мача състезания, включително пет от последните си шест в лигата, но Мадрид контролира, докато навлиза във финалната част.

SOLID MADRID

Мадрид, който завърши наравно 3-3 у дома с Манчестър Сити в първия си мач от четвъртфиналите на Шампионската лига ще гостува на Майорка в събота, за да удължи своята серия от 24 мача без загуба в лигата.

Отборът на Карло Анчелоти не е губил в състезанието от загубата с 3-1 от Атлетико Мадрид през септември. Той спечели четири от последните си пет мача в лигата, като единствената неуспех беше равенството във Валенсия миналия месец.

Майорка се възстановява след загуба от Атлетик Билбао във финала за Купата на Краля и сега ще се съсредоточи върху оставането си първа дивизия. Намира се на 15-то място, на шест точки от зоната на изпадащите.

ХИРОНА НА АТЛЕТИКО

Трето място Хирона гостува на четвъртия Атлетико Мадрид в събота, като отборите са разделени от седем точки с остават осем мача.

Атлетико побеждава с 2-1 у дома срещу Борусия Дортмунд в първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига.

Атлетик е на петото място, което е две точки зад Атлетико, домакин на Виляреал в неделя. Клубът от страната на баските все още празнуваше първата си титла от Копа от четири десетилетия с парад в Билбао, насрочен за четвъртък.

БОРБА ЗА ИЗПАДАНЕ

Селта Виго, първият отбор извън зоната на изпадащите, гостува на осмия Реал Бетис в петък, докато 16-ият Райо Валекано е домакин на средния Хетафе в събота.

Предпоследният Гранада посреща 13-ия Алавес в неделя, а долната страна Алмерия е на шесто- място Реал Сосиедад.