Рафиня вкара два гола, докато Барселона победи ПСЖ с 3-2 в първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига
AP News | 2024-04-10 | 23:16:19

ПАРИЖ (АП) — Рафиня отбеляза два гола и резервата Андреас Кристенсен постигна победата с глава, когато Барселона спечели с 3-2 Пари Сен Жермен в първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига в сряда.

Кристенсен изпълни корнер и се наведе, за да прехвърли с глава вратаря Джанлуиджи Донарума в 77-ата минута.

Рафиня откри резултата в 37-ата и Усман Дембеле изравни в 48-ата срещу бившия си клуб. Три минути по-късно халфът Витиня изведе ПСЖ напред в пулсиращ мач, в който Дембеле уцели лявата греда моменти преди гола на Кристенсен.

Рафиня изведе Барселона напред, след като Донарума се затрудни с хлъзгаво центриране отдясно на Ламине Ямал, което 16-те -годишното испанско крило изящно стрелна с външната страна на левия си крак.

Последваха небрежни защити и от двете страни.

Центиране на Килиан Мбапе отляво бе изсечено от Роналд Араухо и падна в Дембеле, който влезе в Френки де Йонг и прокара топката покрай вратаря Марк-Андре тер Стеген.

Витиня получи твърде много пространство от подаването на Фабиан Руис и плъзна удар под тялото му.

Рафиня прочете страхотно претегления дълъг пас на резервата Педри и нанесе удар от воле покрай Донарума, правейки 2-2 в 62-ри пред победителя на Кристенсен.

Фен изтича на терена секунди след последния съдийски сигнал, но бързо беше хванат от стюардите.

Реваншът е следващия вторник в Испания.

В другия четвъртфинал в сряда Атлетико Мадрид победи Борусия Дортмунд с 2-1 у дома.