Rams приемат Saints в четвъртък вечерта в мач с NFC плейофи

НЮ ОРЛИАНС (7-7) срещу ЛОС АНДЖЕЛИС RAMS (7-7)

Четвъртък, 20:15. EST, Amazon Prime

ЛИНИЯ ЗА ЗАЛАГАНЕ: Рамс с 4 1/2 според FanDuel Sportsbook.

СРЕЩУ РАЗПРОСТРАНЕНИЕТО: Светии 5-8-1; Овни 7–5-2.

РЕКОРД В СЕРИЯТА: Рамс водят с 43-35.

ПОСЛЕДНА СРЕЩА: Сейнтс победиха Рамс с 27-20 на 20 ноември 2022 г. в Ню Орлиънс.

МИНАЛАТА СЕДМИЦА: Сейнтс победиха Джайънтс с 24-6; Rams победиха Commanders 28-20.

НАПАДЕНИЕ НА СВЕТИТЕ: ОБЩО (14), ИЗВЪРШВАНЕ (19), ИЗПУСКАНЕ (14), ТОЧКА (T-12).

ЗАЩИТА НА СВ. 6), ТОЧКУВАНЕ (6).

НАПАДЕНИЕ НА RAMS: ОБЩО (8), БЪРЗО (11), ПАСА (11), ТОЧКУВАНЕ (9).

ЗАЩИТА НА RAMS: ОБЩО ( 18), БЪРЗКА (14), ПАСУВАНЕ (21), ТОЧКА (19).

РАЗЛИКА В ОБОРОТ: Светци плюс-5; Рамс минус-2.

СВЕТИ ИГРАЧ ЗА ГЛЕДАНЕ: РБ Алвин Камара имаше 110 ярда от битка миналата седмица (66 бързане и 44 приемания). Това увеличи общия му брой ярда за схватка за сезона до 1076 в 11 мача, откакто се завърна след прекъсване от три мача, за да започне сезона. Той е засенчил 1000 ярда за схватка през всичките си седем сезона в NFL. Той също има пет бързи TD и един получен този сезон.

RAMS ИГРАЧ ЗА ГЛЕДАНЕ: CB Derion Kendrick не игра добре през четвъртата четвърт срещу Commanders, работейки върху 29-ярдов тъчдаун и друго 48-ярдово грабване от WR Terry McLaurin. Треньорът Шон МакВей изрази доверие в Кендрик след мача, но очаква Ню Орлиънс да накара топ WR Крис Олаве в ситуации един на един, където вторият защитник ще трябва да бъде по-дисциплиниран.

КЛЮЧОВ СРЕЩУ : Rams RB Kyren Williams срещу Saints LB Demario Davis. Уилямс се втурна към рекордните за сезона 152 ярда срещу Вашингтон, но двете му грешки почти костваха победата на Лос Анджелис, която е критична за надеждите му за плейофите. Уилямс получи известно изкупление, като успя да изтече часовника, което му даде известна увереност да влезе в сблъсък срещу защитата на светците, която позволи 200 ярда да се разпръсне в два от последните си четири мача. Дейвис води отбора по борави (102) и е втори по борби за загуба (9). Нивото му на активност беше ключово за задържането на Ню Йорк на 60 ярда на земята.

КЛЮЧОВИ ТРАВМИ: Олаве е ограничен поради контузия в глезена, която го остави извън игра в неделя. RT Ryan Ramczyk (коляно) не можа да играе в неделя и не тренира в началото на тази седмица. DE Карл Грандерсън, лидерът на отбора, контузи рамото си в неделя и е включен като ограничен участник в тренировките. DE Камерън Джордан е ограничен поради контузия в глезена, но това все още не му е коствало игра. Светците се надяват, че новобранецът РБ Кендре Милър (глезен) може да се завърне след контузия в глезена, която го отстрани от игра за пет мача. DE Isaiah Foskey (квадрицепс) продължи да пропуска тренировки в началото на тази седмица и може да пропусне третия си пореден мач. DE Пейтън Търнър (пръст на крака) се завърна на тренировки и има право да бъде активиран от резерва за контузени. … Овните очакват да върнат RT Rob Havenstein (слабините), след като той не игра миналата седмица, което е още по-важно, тъй като swing tackle Joe Noteboom може да не е на разположение поради контузия на крака. WR Tutu Atwell ще се върне след изчистване на протокола за сътресение. CB Ahkello Witherspoon трябва да бъде на разположение, след като си нарани слабините в неделя.

БЕЛЕЖКИ ЗА СЕРИАТА: Овните са 2-0 у дома срещу Светците, след като се върнаха в Лос Анджелис през 2016 г., с победи през 2017 и 2019 г. Лос Анджелис Мемориален колизеум. … Овните постигнаха противоречива победа в мача за шампионата на NFC след сезон 2018, мач, известен с наказанието за намеса в паса, което не беше отсъдено срещу CB Nickell Robey-Coleman.

СТАТИСТИКА И НЕЩО: QB Дерек Кар завърши 23 от 28 подавания — най-високите за сезона 82,1% — за 218 ярда и три TD без прихващане миналата седмица. Това беше неговият осми старт със степен на завършване от 80% или повече, четвърто място сред активните QB. … Кар има 3098 ярда пасове през 2023 г. и е едва третият QB в историята на NFL (присъединявайки се към Пейтън Манинг и Ръсел Уилсън от Денвър) с над 3000 ярда пасове във всеки от първите си 10 сезона. … 3503 завършвания на Кар правят него и бившия QB Мат Райън (3630) единствените играчи от НФЛ с над 3500 завършвания през първите 10 сезона в НФЛ. … Камара води всички RB по улов (68) и се нарежда на трето място сред RB по получени ярдове (446) този сезон. … Олаве, избран за първи кръг на драфта за 2022 г., се нуждае от 82 ярда за втория си пореден сезон на 1000 ярда. … TE Джими Греъм, който не игра през миналия сезон, има четири TD уловки този сезон и по едно във всеки от последните си три мача. Той има 89 TD уловки в редовния сезон, четвъртият най-много TE в историята на NFL. … Джордан има 16 1/2 сака и 20 TFL в 14 игри в четвъртък. … Грандерсън има уволнения в последните си два мача и води Светците със 7 1/2 .. DE Tanoh Kpassagnon имаше три уволнения в кариерата си миналата седмица. … Новобранецът DT Bryan Bresee имаше първата си игра с два чувала миналата седмица. … LB Демарио Дейвис имаше 10 битки, две TFL и един sack през седмица 15. Той се нуждае от още една TFL, за да достигне 10 за седми пореден сезон. … Си Би Полсън Адебо има 15 защитени подавания през 2023 г., пети по брой в НФЛ … Рамс спечелиха три поредни победи у дома. Те не са печелили четири поредни победи у дома от отварянето на SoFi Stadium през 2020 г. с четири победи. … DL Aaron Donald няма битка за загуба в последните си две игри и има една в последните си четири. Доналд има 173 битки за загуба в кариерата си, което е четвъртият най-голям брой в историята на NFL. Джулиус Пепърс е трети със 175. … Матю Стафорд се представи силно през изминалия месец, хвърляйки 12 тъчдауна до едно прихващане. Той не е бил изтеглен или загубен в последните три мача. … Лос Анджелис е пробягал най-малко 120 ярда във всеки от последните си четири мача и е направил общо най-малко 399 ярда в този диапазон. … WR Puka Nacua имаше пет уловки за 50 ярда срещу Commanders. Това беше деветият път в звездния му сезон като новобранец, когато Накуа има поне пет приема и 50 ярда.

ФАНТАЗИЕН СЪВЕТ: Rams WR Cooper Kupp се завърна в елитна форма, хващайки всичките си осем подавания за 111 ярда и тъчдаун за втората си поредна игра на 100 ярда. С приемане на тъчдаун в три поредни мача Куп ще бъде играч на разлика във фантастичните плейофи за всеки, който е успял да се справи с нараняванията му.