Ръсел, Джеймс помагат на Лейкърс да спечели 4-та поредна победа, да се премести на 8-мо място с победа със 116-97 над Кавалиърс
AP News | 2024-04-06 | 00:01:18

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Д'Анджело Ръсел вкара 28 точки, ЛеБрон Джеймс добави 24 и Лос Анджелис Лейкърс продължи тяхната победна серия до четири с победа със 116-97 над Кливланд Кавалиърс в събота, премествайки се на осмо място в Западната конференция.

Антъни Дейвис добави 22 точки и 13 борби за Лейкърс (45-33 ) девета победа в 10 мача.

Дариус Гарланд вкара 26 точки за Кливланд, а Карис ЛеВърт имаше 21 от пейката. Кавалиърс (46-32) останаха на трето място в Изтока, но загубиха две поредни и три от последните си четири.

Ръсел имаше шест тройки, включително пет през първото полувреме, когато неговите 23 точки помогнаха на Лейкърс да вземат преднина от девет точки.

Джеймс се подобри до 18-4 срещу бившия си отбор, където игра 11 сезона в два различни периода. Той имаше две забивания срещу отбора, който изведе до единствената титла в НБА през 2016 г.

Дейвис вкара 11 точки през третата четвърт, включително девет при серия 19-0. Кливланд поведе със 71-67, преди Лейкърс да си възвърне контрола в продължение на четири минути.

Лос Анджелис изскочи до преднина от 16 точки в началото на втората четвърт с поредица от 24-4, преди Кливланд да го свали до 65-56 на полувремето.

Гарланд, който изравни връх в кариерата си с пет откраднати топки, имаше чифт тройки, когато Кавалиърс започнаха второто полувреме с бърз удар от 11-2, за да изравни резултата на 67-всичко.

НАГОРЕ СЛЕДВАЩ

Кавалиърс: Останете в Лос Анджелис, за да се изправите срещу Клипърс в неделя следобед.

Лейкърс: Приемете Минесота Тимбъруулвс неделя вечер.