Ръсел и Джеймс доминират в 4-та четвърт в победата на Лейкърс със 134-110 срещу Трейл Блейзърс
AP News | 2024-01-22 | 07:32:18

ЛОС АНДЖЕЛИС (АП) — Д'Анджело Ръсел вкара 34 точки, ЛеБрон Джеймс добави 28 и Лос Анджелис Лейкърс победи Портланд Трейл Блейзърс 134-110 в неделя вечерта, за да се върне на .500.

Остин Рийвс отбеляза 15 точки, а Антъни Дейвис имаше 14 точки и 14 борби, за да помогне на Лейкърс (22-22) да се върнат от 18- загуба на точка от Бруклин две вечери по-рано.

Ръсел и Джеймс комбинираха, за да вкарат първите 19 точки на Лейкърс от четвъртата. Ръсел показа бърз пробив, дриблирайки зад гърба му, докато пътуваше към коша. Джеймс се заби, вкара тройка и направи четири наказателни удара, като създадоха преднина от 23 точки.

С поражението в ръка, Джеймс изчака последните шест минути на мача, присъединявайки се към Дейвис и другите титуляри на пейката.

Малкълм Брогдън поведе Портланд с 23 точки и девет асистенции. Анфърни Саймънс добави 19 точки, а Джерами Грант имаше 17, след като предпоследният отбор на Запада прекъсна поредицата си от две победи.

Ръсел имаше 13 точки на трето място, правейки три тройки, когато Лейкърс увеличи преднината си от 13 на 22 точки. Той направи още две тройки в четвъртата, за да изравни най-високото си ниво за сезона от шест.

Ръсел завърши на една точка от най-високото си постижение за сезона от 35 точки и имаше осем асистенции.

Трейл Блейзърс: в Оклахома Сити във вторник вечер.

Лейкърс: в Клипърс във вторник вечер.