Райли Кугел отбелязва 22, Флорида доминира над №12 Оубърн с 81-65, за да подсили подновяването на турнира на NCAA
AP News | 2024-02-10 | 00:48:06

Гейнсвил, Флорида (AP) — Райли Кугел отбеляза 22 точки, Уолтър Клейтън младши добави 20 и Флорида разстрои №. 12 Auburn 81-65 в събота, за да се постави в позиция да участва в турнира на NCAA за първи път от три години.

Gators (16-7, 6-4 Югоизточна конференция) удължиха победата си у дома поредица срещу леко облагодетелстваните Тигри до 15 и спечелиха втората си победа в Quad 1 за две седмици. Този дойде по изненадващ начин.

Флорида доминираше над Обърн (19-5, 8-3) от началния връх и — за разнообразие — никога не се отказа. Отборът на треньора Тод Голдън загуби три мача този сезон (Уейк Форест, Тексас A&M и Кентъки), след като водеше на полувремето и пропиля огромни преднини, преди да спечели победи срещу Джорджия и Мисисипи Стейт в края на миналия месец.

Но Флорида направи най-пълния си мач за сезона, водейки пред Обърн с цели 29 през второто полувреме и може би направи достатъчно, за да се измъкне завинаги от пословичния балон на NCAA.

Зион Пулин вкара 19 точки за Gators, които стреляха 40% от игра и направиха 7 от 21 от 3 точки.

Флорида отбеляза първите девет точки от мача и откри преднина от 17 точки в средата на първото полувреме благодарение най-вече на играта на гарда. Клейтън, Кугел и Пулин се оказаха шепа за задното поле на Обърн.

И възприеманото предимство на Тигрите в боя с Джони Брум така и не се материализира. Брум, който води Обърн по резултат с 16 точки на мач, завърши с 12 точки и седем борда. Той имаше само пет точки с 10 до игра и пропусна седем от осем наказателни удара.

K.D. Джонсън също вкара 12 точки за Тигрите. Обърн, който за последно спечели в Гейнсвил през 1996 г., пропусна 14 от 17 удара зад дъгата.

ПОСЛЕДСТВИЯ ОТ АНКЕТАТА

Обърн може да падне до известна степен в следващата анкета на AP за колежански баскетбол, но Тигрите също се радваха на впечатляваща домакинска победа срещу съперник и 16-ти в ранглистата Алабама по-рано през седмицата.

< h2>ГОЛЯМА КАРТИНКА

Обърн: Тигрите изглеждаха готови да сложат край на продължилото десетилетия занасяне в Гейнсвил, но О'Доум е къщата на ужасите на програмата от 1996 г. насам. , оказва малко влияние върху шансовете на Auburn да спечели SEC и потенциално да получи първо място в турнира на NCAA.

Флорида: Gators се нуждаеха от още една победа в Quad 1, за да укрепят своето резюме в NCAA. Те спечелиха в Кентъки за края на януари и добавиха още една солидна победа срещу Тигрите, за да им дадат малко повече свобода за грешки през целия участък.

ГЕРОЙ ОТ РОДНИЯ ГРАД

Бившата звезда на Флорида и куотърбек на Индианаполис Колтс Антъни Ричардсън събра овации, докато беше представен през първото полувреме. Ричардсън, роден в Гейнсвил, седеше край корта с приятел и беше показан на камерата да танцува талисмана на отбора, Алберта.

Обърн е домакин на Южна Каролина в сряда.