Райнхарт има 2 гола, Сергей Бобровски прави 27 спасявания, Пантерите победиха Светкавицата с 3-2
AP News | 2023-12-28 | 05:08:19

ТАМПА, Флорида (AP) — Сам Райнхарт имаше два гола, Сергей Бобровски направи 27 спасявания, а Флорида Пантерс победиха Тампа Бей Лайтнинг 3-2 в сряда вечер.

Треньорът на Пантерите Пол Морис се присъедини към Скоти Боуман (2141) и Бари Троц (1812) като единствените треньори в НХЛ, които са тренирали 1800 мача. Той е шести по победи с 837.

Аарон Екблад също вкара за Пантерите, а Александър Барков направи три асистенции.

Никита Кучеров отбеляза своя гол 300, а Майкъл Ейсимонт отбеляза другия гол на Светкавицата. Андрей Василевски спря 27 изстрела.

Пантерите спечелиха трофея на Принца на Уелс миналата година като най-добрият отбор в Източната конференция, след като Тампа Бей го спечели през предходните три години.

Райнхарт направи 2-0 в началото на втория период след хубаво подаване отзад на Еван Родригес.

След като Кучеров вкара 29 секунди в третия, Райнхарт получи гол от къса ръка, за да вкара Флорида води с 3-1 при 3:11. Тампа Бей се върна в рамките на 20 секунди по-късно при гол на Ейсимонт.

Кучеров, лидерът по точки в НХЛ, пропусна няколко смени в първия период, след като удари стик в лицето.

Екблад отбеляза първия си гол този сезон през първия период.

Малко след гола на Екблад, Бобровски направи четири силни спасявания на водещата домакинска пауър игра на Тампа Бей в НХЛ. Бобровски също спаси с ръкавица на Брейдън Пойнт по време на откъсване в средата на третия мач.

Василевски запази мача с един гол със спасяване с удар при силовия отскок на Картър Верхаге четири минути преди края.

Светкавичният защитник Михаил Сергачев участва в сутрешното пързаляне, но пропусна третата си поредна игра, след като отправи удар от задната част на левия си крак на 19 декември.

Пантери: Домакин на Ню Йорк Рейнджърс в петък вечер.

Светкавица: Продължете домакинството от три мача в събота вечер срещу Рейнджърс.