Райнхарт вкарва два гола, Барков изравнява броя на асистенциите и Пантерите изпреварват Рейнджърс с 4-3
AP News | 2023-12-30 | 05:08:19

ИЗГРЕВ, Флорида (AP) — Сам Райнхарт вкара два гола, Александър Барков изравни рекорд в кариерата си във франчайз, като събра три асистенции, и Флорида Пантерите победиха водещия в НХЛ Ню Йорк Рейнджърс с 4-3 в петък вечер.

Картър Верхей отбеляза победния гол за Флорида в третия период. Евън Родригес също отбеляза за Пантерите, а Сергей Бобровски завърши с 31 спасявания. Барков изравни Джонатан Юбердо за рекорда на Пантерите с 415 асистенции.

Артеми Панарин, Уил Кълей и Мика Зибанеджад отбелязаха за Рейнджърс, които изравниха мача два пъти, след като се сблъскаха с пасив от 2-0 и 3-2. Панарин и Кълей отбелязаха при разлика от 1:13 във втория период, за да изравнят мача за Ню Йорк.

Джонатан Куик спря 28 изстрела за Рейнджърс, които водят в НХЛ с 0,721 процента от класираните точки досега.

Флорида се подобри до 15-0-1, когато водеше след два периода и 14-1-0, когато отбеляза поне четири гола. Ню Йорк е 2-9-1, когато допуска четири или повече гола – Рейнджърс е 22-0-0, когато държи опонентите си до три гола или по-малко.

Барков напусна 8:37 след като получи висок удар в главата на Алексис Лафрениер от Рейнджърс. Първоначално съдиите обявиха 5-минутно голямо наказание, след което намалиха наказанието до второстепенно.

Зибанеджад за кратко влоши нещата за Флорида с гол от къси ръце 52 секунди след началото на силовата игра на Пантерите, изравнявайки отново играта на 3-3. Рейнджърс унищожи останалата част от мъжкото предимство на Пантерите, но Верхае вкара 14 секунди след като Ню Йорк се завърна с пълната си сила.

И следващото усилване за Флорида дойде няколко минути по-късно, когато Барков се завърна в лед с 4:17 след кратък престой в съблекалнята на Флорида.

Барков е лидер на Пантерите по игри (696), голове (254), точки (669), пауърплей голове (71), пауърплей точки (196), печеливши голове (46) и удари на гол (1854). Единственият забележителен офанзивен франчайз рекорд, който той няма, са асистенциите за пауърплей; Юбердо все още го води там, 146-125.

Рейнджърс: Посетете Тампа Бей в събота.

Пантерите: Домакин на Монреал в събота.