RBI сингъл на Seager и RBI сингъл на Taveras водят Рейнджърс над Тигрите с 9-7
AP News | 2024-04-18 | 22:48:48

ДЕТРОЙТ (AP) — Leody Taveras отбеляза победния пробег по избор на полеви играч в осмия ининг и добави RBI сингъл в деветия към водят Тексас Рейнджърс до победа с 9-7 над Детройт Тайгърс в четвъртък.

Таверас се удвои с един аут напредна до трето място при избора на полеви играч на Маркъс Семиен и вкара при партер на Кори Сийгър, който проби 7-all вратовръзка. Таверас добави застрахователна серия с два аут удара в деветия.

Жозе Льоклер (1-2) спечели победата за Тексас, който спечели три от четири мача в Детройт. Кърби Йейтс, който спечели победата в сряда, спечели второто си спасяване с перфектен девети ининг.

Шелби Милър (3-2), петият от шестимата питчъри на Детройт, пое загубата за втори ден подред.

Мачът отбеляза дебюта в голямата лига на титуляра от Тексас Джак Лейтър, избран под номер 2 в проекта за 2021 г. Той беше възпитан от Triple A Round Rock, където беше 1-1 с 25 удара и три ходения в 14 ининга в три изяви.

Той е син на Ал Лейтър, който спечели 162 мача в 19 сезона във Висшата лига.

Джак Лейтър започна силно, като хвана водещия нападател Райли Грийн, търсещ своя първи страйк аут.

Той имаше преднина от 1-0, след като Семиен, който имаше три попадения, отбеляза водещ хоумър.

Рейнджърс добавиха три ръна във второто, подчертано от двуръновия хоумър на Джона Хейм, но Тайгърс изравниха нещата с четири в долната част на втория с попадения на RBI на Хавиер Баез, Карсън Кели и Райли Грийн и сериозен резултат.

Адолис Гарсия домакинства, за да даде преднина на Рейнджърс в два ръна трети, а Тексас добави още един рън в четвъртия, когато Семиен удвои и стигна до трето място след грешка и вкара гол при саможертвен удар на Сийгър.

Денят на Leiter приключи в края на четвъртия. С двама в аут и двама в игра, Кери Карпентър прибра и двамата състезатели с тройка към центъра на полето, след което вкара с двойно на Спенсър Торкелсън.

Той допусна седем удара с уши при осем попадения за 3 2/3 ининга.

За да направят място за Лейтър, Рейнджърс избраха питчър Грант Андерсън на Раунд Рок.

СТАЯТА НА ТРЕЕНОРА

Рейнджърс премести LHP Brock Burke (счупена дясна ръка) от 15-дневния в 60-дневния списък с контузени.

Рейнджърс започват уикенд серия в Атланта в петък. LHP Андрю Хийни (0-2, 5.75 ERA) ще започне срещу Крис Сейл от Атланта (1-1, 4.58).

Детройт започва серия от уикенда в Минесота. Джак Флахърти (0-1, 4.91) ще започне срещу Джо Райън (0-1, 2.60).