Реал Мадрид е добре отпочинал, за да се изправи срещу Манчестър Сити в 200-ия мач на Анчелоти от Шампионската лига
AP News | 2024-04-08 | 13:00:39

МАДРИД (AP) — Едно от най-новите съперничества в Шампионската лига се подновява тази седмица, като Реал Мадрид се надява да се възползва от удължената почивка, която му предстои на четвъртфинала срещу Манчестър Сити във вторник.

Треньорът на Мадрид Карло Анчелоти, влизайки в рекордния си 200-ти мач от Шампионската лига, имаше осем пълни дни, за да подготви своя отбор за срещата с Манчестър Сити на Пеп Гуардиола за трета поредна година елиминационните кръгове на най-голямото клубно състезание в Европа.

Сити, междувременно, игра в събота срещу Кристъл Палас във Висшата лига и Гуардиола не беше доволен от значителната разлика във времето за подготовка на отборите. Последният мач на Мадрид от испанското първенство беше на 31 март, победа с 2-0 срещу Атлетик Билбао. Мадрид не трябваше да играе през изминалия уикенд, тъй като календарът на Испания беше запазен за финала за Купата на Краля.

Мадрид елиминира Сити преди два сезона с късно завръщане във втория мач от полуфиналите в Сантяго Стадион Бернабеу, където не е губил в 27 поредни мача във всички състезания от миналия април.

Но Сити надделя над Мадрид миналия сезон, като продължи напред след загуба с 4-0 в реванша от полуфиналите у дома. И двата клуба спечелиха титлата в Шампионската лига, след като елиминираха съперника си.

Последните четири мача между клубовете дадоха общо 17 гола. Те ще се изправят един срещу друг 12 пъти за 12 години след четвъртфиналите през този сезон. До момента има четири победи за Сити и три за Мадрид, с три равенства.

И двата отбора се опитват да стигнат до полуфиналите на Шампионската лига за четвърти пореден път.

КЪЛЪТЪТ НА АНЧЕЛОТИ

Анчелоти пристига като треньор с най-много титли в Шампионска лига (четири) и победи (114) и той ще достигне своя забележителен 200-ти мач начело на Бернабеу във вторник.

Това ще бъде 59-ият мач в мача в Мадрид за 64-годишния италианец, който е в своя 21-ви сезон в Шампионската лига.

„Това е голямо постижение“, каза той. „Спомням си първия си мач, беше срещу Спарта Прага, когато бях в Парма. Достигането на 200 игри означава много. Да оцелееш толкова много години във футбола, особено на моята възраст, е успех.“

БЕЛИНГАМ СРЕЩУ СИТИ

Анчелоти ще се опита да спечели третата си титла в Шампионската лига с Мадрид с отбор, който този сезон беше подсилен от подписването на Джуд Белингам.

Младият английски полузащитник никога не е играл във Висшата лига, след като се присъедини към Борусия Дортмунд в ранна възраст, но се изправи срещу Ман Сити четири пъти и отбеляза два гола срещу англичаните.

Белингам има 20 гола и 10 асистенции, откакто се присъедини към Мадрид и е едно от най-добрите атакуващи оръжия на клуба този сезон заедно с Винисиус Джуниор и Родриго.

„Влиянието на Белингам беше огромен“, каза Гуардиола. „Това е различен отбор от миналия сезон. Неговото влияние е очевидно и ние трябва да се опитаме да открием какво прави, за да го контролира. Изправянето срещу Реал Мадрид винаги е трудно предизвикателство, никой не може да го отрече. Те са изключителен клуб и в това състезание могат да контролират много неща с опита, който имат в миналото.”

РУДИГЕР СРЕЩУ ХАЛАНД

Мадрид и Манчестър Сити завършиха наравно 1-1 в първия мач на Бернабеу миналия сезон в мач, белязан от двубоя между защитника на Мадрид Антонио Рюдигер и нападателя на Ман Сити Ерлинг Халанд, който беше голмайсторът на Шампионската лига по това време.

Но Рюдигер и защитата на Мадрид се увериха, че Хааланд не е фактор и норвежкият национал получи само няколко докосвания през целия мач.

„Наистина очаквам с нетърпение дуела с него. Мечтаете за тези игри. Невероятно е да си част от това. Срещу Ерлинг Хааланд или който и да е“, каза Рюдигер пред УЕФА тази седмица. „Те имат много страхотни играчи, не само Хааланд. Той очевидно е страхотен нападател. Наистина очаквам с нетърпение тази игра.“