Реал Мадрид и Манчестър Сити завършиха наравно 3-3 в неистов първи мач от четвъртфиналите на Шампионската лига на Бернабеу
AP News | 2024-04-09 | 23:08:38

МАДРИД (AP) — Реал Мадрид и Манчестър Сити завършиха наравно 3-3 в неистов първи мач от четвъртфиналите на Шампионите Лигата във вторник, като първите три гола паднаха в началото 14 минути преди съперниците да си разменят удари отново през второто полувреме.

Федерико Валверде отбеляза изравнителен гол за Мадрид в 79-ата минута, след като Сити се събра с Фил Фодън и Йоско Гвардиол отбелязаха голове с пет минути разлика в средата на второто полувреме на стадион Сантяго Бернабеу.

Бернардо Силва изведе Сити напред две минути след началото на мача, но Мадрид се събра с автогол на защитника на Сити Рубен Диас в 12-та и гол на нападателя Родриго в 14-та.

Реваншът ще бъде следващата сряда в Манчестър.

Това е третият пореден мач между клубовете в нокаута. етапи на Шампионската лига. Мадрид елиминира Сити на полуфиналите през 2022 г., докато Сити получи най-доброто от Мадрид на същия етап миналата година. И двата отбора спечелиха титлата, след като елиминираха съперниците си.

Мачът на "Бернабеу" се проведе по график въпреки възможната терористична заплаха от страна на "Ислямска държава", без веднага да бъдат докладвани инциденти със сигурността.