Реал Мадрид победи Виляреал с 4-1 и поведе в испанското първенство. Алаба се контузи преди полувремето
AP News | 2023-12-17 | 01:00:35

МАДРИД (AP) — Реал Мадрид води в испанската лига, след като победи Виляреал с 4-1, но загуби защитника Дейвид Алаба с очевидно сериозна контузия на коляното в неделя.

Джуд Белингам , Родриго, Брахим Диас и Лука Модрич отбелязаха за Мадрид, който изпревари Жирона с една точка преди домакинския мач на каталунския клуб срещу Алавес в понеделник.

Мадрид е със седем точки пред третия Барселона. Защитаващият титлата завърши наравно 1-1 във Валенсия в събота.

„Винаги е добре да отвориш дупка спрямо Барселона“, каза Родриго. „Но седем точки не са много, остава още много лига. Трябва да запазим този начин на мислене и да продължим да се опитваме да спечелим всеки мач.”

Алаба трябваше да получи помощ да напусне терена на Сантяго Бернабеу преди полувремето, когато лявото му коляно се огъна, докато се опитваше да открадне топката от противник близо до халфовата линия. Бранителят на Австрия падна и веднага повика помощ, като се хвана за коляното. Той не успя да натовари левия си крак, докато беше изнесен от терена в 34-ата минута.

„Той беше тъжен на полувремето“, каза Родриго. „Трябва да изчакаме тестовете, но това е нещо, което ни тревожи.“

Това може да е най-новата контузия на коляното за Мадрид този сезон. Клубът, трениран от Карло Анчелоти, вече е без вратаря Тибо Куртоа и защитника Едер Милитао поради сериозни проблеми с коляното.

Белингам и Родриго продължиха добрите си серии за отбелязване на голове, за да дадат преднина на Мадрид с 2-0 през първото полувреме. Белингам отбеляза 13-ия си гол в лигата с глава след центриране на Модрич в 25-ия, а Родриго увеличи преднината в 37-ия за петия си гол в последните си шест мача. Белингам има седем гола в последните си девет мача с клуба.

Диас вкара третия гол след красив пробив, който започна близо до халфовата линия в 64-ата. Той изчисти двама защитници, преди да намери мрежата от вътрешността на зоната. Модрич затвори резултата с нов удар от наказателното поле в 68-ата.

Хосе Луис Моралес вкара в 54-ата за Виляреал, който не е побеждавал в три поредни мача в лигата и падна до 14-то място.

Виляреал има девет загуби в 17 мача в лигата, така че далеч, най-лошото му представяне в този момент от сезона.

Виляреал беше последният отбор, който победи Мадрид в лигата на Бернабеу, като спечели с 3-2 миналия сезон. Това беше единствената загуба на Мадрид в последните му 31 мача като домакин. Загуби и двата си мача от лигата срещу Виляреал през миналия сезон.

Диас започна вместо Хоселу, докато Лукас Васкес беше десен бек на мястото на контузения Дани Карвахал.

ВЪЗТРЯВАЩО РАВЕНСТВО

На шестото място Реал Сосиедад бяха отменени три гола и два пъти удари рамката при домакинското равенство 0-0 срещу седмия Реал Бетис.

Това беше девети пореден мач без загуба за Сосиедад във всички състезания и третото поредно равенство в лигата за Бетис на Мануел Пелегрини.

КАДИЗ СЪДЪРЖА

Серията без победа на Кадис в лигата достигна 13 мача след Равенство 1-1 в Лас Палмас.

Кадис, който изравни с гол на Крис Рамос в 83-ата, остана само на една точка от зоната на изпадащите. Лас Палмас, който търсеше четвъртата си поредна победа във всички турнири, е на девето място.

АЛМЕРИЯ ВСЕ ОЩЕ БЕЗ ПОБЕДА

Алмерия завърши наравно 0-0 с Майорка у дома, за да остане лидер единственият отбор без победа след 17 кръга.

Саудитският клуб има пет равенства и 12 загуби. Той е на осем точки зад първия отбор извън зоната на изпадащите.

Майорка, непобеден в пет поредни мача във всички турнири, е на 15-о място.