Реал Мадрид почива на титулярите в мача с 4-0 срещу изпадналия Гранада с фокус върху финала на Шампионската лига
AP News | 2024-05-11 | 20:41:33

БАРСЕЛОНА, Испания (AP) — Резервните играчи на Реал Мадрид спечелиха с 4-0 над изпадналия Гранада в събота, докато Карло Анчелоти почива повечето от най-добрите си играчи, за да избегне всякакви скъпоструващи контузии преди финала на Шампионската лига.

Защитникът Антонио Рудигер беше единственият първи избран играч, който Анчелоти титуляр за мач от испанското първенство, който беше безрезултатен за двете страни.

p>

Мадрид спечели своята 36-та титла в испанската лига миналия уикенд. Сега е изцяло фокусиран върху европейския финал срещу Борусия Дортмунд на 1 юни в Лондон, след като елиминира Байерн Мюнхен в сряда.

Гранада също нямаше много за какво да играе след победата на Майорка с 1-0 срещу Лас Палмас означаваше, че отборът от Южна Испания изпада. Гранада е на 19-о място и се присъединява към долната страна на Алмерия, за да отиде във втора дивизия. Кадис е в опасност да стане третият отбор, който отпада.

Малко използваният ляв бек Фран Гарсия вкара и асистира на турския тийнейджър Арда Гюлер през първото полувреме. Брахим Диас изложи своята теза за известно време в мача за титлата срещу Дортмунд, след като креативният нападател отбеляза два гола през второто полувреме.

Тибо Куртоа се върна на вратата за второто си участие за сезона, след като се възстанови от разкъсване на ACL и контузия в коляното. Анчелоти каза в петък, че все още не е решил дали Куртоа или Андрий Лунин, който игра по-голямата част от сезона, ще бъде неговият избор срещу Дортмунд.

Лука Модрич и Едуардо Камавинга, играчи с реални шансове да видят минути във финала на Шампионската лига, също започнаха.

ДВОЙНИК НА СОРЛОТА

Александър Сорлот вкара втория си гол с глава в добавеното време, за да изтръгне обратната победа на Виляреал с 3-2 над Севиля.

Победата запази шансовете на Виляреал да хване Реал Бетис на седмо място и Европа Място в Лигата на конференцията.