Реал Мадрид представя трофея от испанското първенство на феновете и след това победи Алавес с 5-0
AP News | 2024-05-14 | 00:32:48

МАДРИД (AP) — Реал Мадрид представи своя 36-и трофей от испанското първенство на своите фенове на стадион Сантяго Бернабеу във вторник, след което последва празненствата с разгром с 5-0 на Алавес, включващ чифт голове на Винисиус Жуниор и още един на Джуд Белингам.

Федерико Валверде и Арда Гулер също вкараха за Мадрид, който все още не игра на Бернабеу след победата лигата преди два кръга. Клубът празнува титлата в неделя по улиците на Мадрид, но не можа да мине през традиционното си празненство на Бернабеу заради концерт на стадиона.

Той не можа да празнува, когато спечели титла предварително с победа срещу Кадис на 4 май, защото трябваше да играе с Байерн Мюнхен няколко дни по-късно на полуфиналите на Шампионската лига, мач, който спечели с 2-1, за да стигне до финала на 1 юни срещу Борусия Дортмунд в Лондон .

Играчите на Алавес дадоха почетен караул на Мадрид преди мача, като се наредиха до страничната линия и аплодираха играчите на Мадрид, когато влязоха на терена. Капитанът на Мадрид Начо Фернандес излезе на терена, носейки трофея от лигата.

Останалите 35 трофея от лигата бяха представени в изображения, разположени около кръга на халфовата линия.

Треньорът Карло Анчелоти отново използва редовните титуляри, след като им даде малко почивка при победата с 4-0 срещу Гранада в събота.

Белингам откри резултата в 10-ата минута, Винисиус отбеляза първия си гол в 27-и и Валверде откриха мрежата в добавеното време на първото полувреме. Винисиус постигна втория си резултат в 70-ата, а Гюлер подпечата резултата в 81-вата.

Това беше деветата поредна победа в лигата за Мадрид и шеста в последните му седем мача във всички състезания.

По-рано застрашеният от изпадане Майорка завърши наравно 1-1 срещу Осасуна, премествайки се на 15-о място и оставайки на седем точки от зоната за понижаване.

Жирона пропусна шанс да победи Барселона за второто място след загуба с 1-0 от средата на таблицата Виляреал у дома. Жирона остана на трето място след загубата, една точка от Барселона и пет пред четвъртия Атлетико Мадрид.

Атлетико гостува на Хетафе в средата на таблицата в неделя, докато Барселона е на последното място на Алмерия в четвъртък.