Реал Мадрид преодоля Лас Палмас, за да си върне лидерството в испанското първенство
AP News | 2024-01-27 | 19:33:03

БАРСЕЛОНА, Испания (АП) — Винисиус Джуниор и Орелиен Чуамени отбелязаха голове през второто полувреме, когато Реал Мадрид победи Лас Палмас с 2-1 на Канарските острови и си върна водят в испанското първенство в събота.

След патова ситуация през първото полувреме между най-добрите защити на лигата, халфът Хави Муньос изведе Лас Палмас напред в 53-ата минута от пас на Сандро Рамирес.

Vinícius Júnior изравни в 66-ата след хубава асистенция на Едуардо Камавинга. След това Чуамени вкара с глава шест, за да завърши обрата.

Мадрид изпревари Жирона с две точки преди да гостува на Селта Виго в неделя. Мадрид също има да изиграе допълнителен мач. Лас Палмас беше на осмо място.

Мадрид допусна най-ниските 14 гола в лигата този сезон. Лас Палмас беше следващият с 19.

Мадрид беше без голмайстора Джуд Белингам, който изтърпяваше наказание от един мач за натрупване на пет жълти картона. Белингам и Артем Довбик от Жирона водят лигата с по 14 гола.