Реал Мадрид се завръща пред Жирона в испанското първенство след победа с 2-0 над Хетафе. Хоселу вкарва два гола
AP News | 2024-02-01 | 00:19:04

МАДРИД (AP) — Реал Мадрид си върна преднината в испанското първенство с комфортна победа с 2-0 срещу Хетафе в четвъртък в мач, пренасрочен заради Суперкупата на Испания.

Хоселу Мато отбеляза гол във всяко полувреме, за да измести Мадрид с две точки пред Жирона на върха в класирането.

Това беше шеста поредна победа в лигата за Мадрид, който е непобеден в 25 мача във всички турнири, след загуба с 3-1 в лигата от Атлетико Мадрид през септември.

Мадрид е с 10 точки пред Атлетико и защитаващия титлата Барселона. Атлетико победи Райо Валекано с 2-1 в сряда, докато Барселона победи Осасуна с 1-0. И двата мача бяха отложени заради Суперкупата на Испания, спечелена от Мадрид миналия месец в Саудитска Арабия.

Мадрид победи Атлетико на полуфинала за Суперкупата, преди да победи Барселона на финала. По-късно Атлетико елиминира Мадрид на осминафиналите на Купата на Краля.

Атлетико играе с Мадрид в неделя на стадион Сантяго Бернабеу.

Мадрид откри резултата срещу Хетафе с удар с глава на Хоселу в 14-ата минута след добре насочено центриране от Лукас Васкес отдясно. Хоселу удвои преднината с нисък удар от наказателното поле в 56-ата.

Винисиус Жуниор пропусна две чисти положения в ситуации един на един през второто полувреме. Хетафе успя да намери защитата веднъж, докато изоставаше с 2-0.

Отборът на Карло Анчелоти спечели 20 мача в своята серия от 25 мача без загуба.

Бранителят на Мадрид Антонио Рюдигер не се завърна за второто полувреме, след като се контузи преди почивката. Анчелоти имаше малко опции в защита поради контузии и трябваше да импровизира с полузащитника Орелиен Чуамени като централен защитник заедно с Начо Фернандес.

Хетафе постигна победа срещу Гранада след три поредни мача в лигата без победа. Клубът от Южен Мадрид остана на 10-о място.