Реал Мадрид се завръща в испанското първенство, опитвайки се да се прегрупира след страха от Шампионската лига
AP News | 2024-03-07 | 15:08:19

МАДРИД (АП) — Реал Мадрид насочва фокуса си обратно към испанското първенство, надявайки се да покаже едно от най-лошите си представяния за сезона.

Лидерът в лигата е домакин на Селта Виго в неделя, четири дни след като бе подиграван от домакинската публика на стадион „Сантяго Бернабеу“ в мач за забрава срещу Лайпциг в Шампионската лига.

Мадрид беше задържан до 1 -1 и се класира за четвъртфиналите само благодарение на победата си с 1-0 в първия мач в Германия.

„Трябва да приемаме критиките, когато са заслужени, а критиките са заслужени“, треньорът Карло Анчелоти казах. „Освирките в края на първото полувреме бяха заслужени. Трябва да имате взискателна публика като тази на Бернабеу, защото освиркванията ни събуждаха в определени моменти през второто полувреме. Въпреки че сме доволни, че стигнахме до четвъртфиналите, трябва да бъдем критични и трябваше да играем по-добре.”

Слабата игра задейства аларми, оставяйки Анчелоти да се бори за отговори как да си върне отбора на път възможно най-скоро.

„Може би направих грешка в състава“, каза той. „Но исках да внеса повече интензивност и енергия, но не го направихме. Това е мястото, където трябва да се подобрим и да оценим това, което не сме направили добре.“

Мадрид нямаше опит за цел през първото полувреме срещу Лайпциг. Той завърши наравно в четири от последните си седем мача във всички състезания, включително три от последните четири.

Анчелоти каза, че отборът изглежда уморен и международната пауза трябва да е полезна за отбора преди решителния период в Шампионската лига и Ла Лига.

„Имаме два мача преди почивката, след което ще имаме време да се отпуснем психически, защото отборът е уморен в това отношение“, каза той. „След почивката ще се върнем по-добри.“

Анчелоти каза, че някои от контузените играчи трябва да се завърнат дотогава, включително вратарят Тибо Куртоа и централния защитник Едер Милитао, които дълго време лекуват коляното наранявания. Джуд Белингам не е на разположение за следващите два мача от лигата заради наказание за червен картон. Клубът се опитваше да обжалва отстраняването, така че полузащитникът на Англия да отсъства само за един мач.

Мадрид има добра възглавница пред Жирона с 11 оставащи мача в испанската лига.

„Ние сме в по-добра позиция от всякога, защото имаме седем точки преднина в лигата и сме в четвъртфиналите на Шампионската лига", каза Анчелоти. „Ако ми бяха казали това в началото на сезона, щях да го взема.“

ДРУГИ МАЧОВЕ

След три загуби в последните си четири мача Жирона е домакин в средата на таблицата Осасуна в събота се стреми да се върне на пистата и да остане безопасно на местата за европейска квалификация. Той е с девет точки пред петия Атлетик Билбао.

Третият Барселона, който е на една точка зад Жирона, ще бъде без контузени халфове Френки де Йонг и Педри, когато приема Майорка в рядък мач в петък вечер .

Четвъртият Атлетико Мадрид, на три точки зад Барселона, в събота ще се опита да спечели втората си поредна победа, когато гостува на застрашения от изпадане Кадис, който има 25 мача без победа във всички състезания.

Атлетик гостува на Лас Палмас в неделя, докато Севиля в понеделник гостува на последния Алмерия, единственият отбор, който все още не е печелил мач от лигата.