Реал Мадрид завърши наравно 1-1 срещу Райо Валекано в испанското първенство
AP News | 2024-02-18 | 17:32:17

МАДРИД (AP) — Реал Мадрид може да види преднината си в испанското първенство намалена, след като завърши наравно 1-1 срещу Райо Валекано в неделя.

Хоселу изведе Мадрид напред само три минути след началото на мача срещу своя южен мадридски съперник, но домакините изравниха чрез Раул де Томас в 27-ата.

Равенството доближи Мадрид на шест точки пред второто място Жирона, който гостува на петия Атлетик Билбао в понеделник.

Трето място Барселона, която спечели с 2-1 Селта Виго в събота с наказателен удар в добавеното време, реализиран от Роберт Левандовски, беше на осем точки зад Мадрид. Четвъртият Атлетико Мадрид, който победи Лас Палмас с 5-0 у дома в събота, беше на 11 точки от водача.

Това беше разочароващ резултат за Мадрид срещу отбора на Райо, който загуби три последователни мача в лигата и не е побеждавал в седем поредни мача.

Реал Мадрид остава непобеден в последните си 19 мача в лигата, с 14 победи и пет равенства. Не успя да отбележи гол само веднъж, при равенство 0-0 срещу Райо през ноември.