Ред Сокс победи Атлетикс с 1-0, за да завърши. Оукланд черпи 45 086 за 7-ма игра homestand
AP News | 2024-04-03 | 00:40:33

ОКЛАНД, Калифорния (AP) — Ник Пивета, комбиниран с четирима облекчаващи при втория шаут на Бостън от серията, Енмануел Валдес удари саможертва в четвъртия ининг и Ред Сокс победи Оукланд Атлетикс с 1-0 в сряда, за да завърши три мача.

A's направиха 6436 равенства за финала на откриването на домакинството, в което те стигнаха с 1-6 и паднаха до AL-най-лошия минус- 29 бягания разлика. Общо 45 068 фенове присъстваха на седемте мача.

Отборът обяви плановете си да се премести в Лас Вегас за сезон 2028 и не е сигурно къде ще играят А през 2025.

Jarren Duran направи 4 за 4 и повиши средната си стойност на удара до .393.

Рос Стриплинг (0-2) даде осем попадения в седем ининга и загуби седмото си поредно съдийско решение, откакто победи Торонто на 1 октомври, 2022.

Пивета (1-1) хвърли 90 удара, преди Бостън да отиде в бикпена. Джоели Родригес получи два аута, Джъстин Слейтен четири, а Крис Мартин и Кенли Янсен направиха по един ининг.

След двойка отпадания, Янсен накара Ейбрахам Торо да влезе във форс аут и след това удари Райън Нода за второто му спасяване този сезон и 422-то в кариерата му, изравнявайки Бил Вагнер на шесто място.

Бостън понижи своя ERA до най-добрия коефициент за висшата лига 1,54, а булпенът на Ред Сокс удължи поредицата си без голове до 17 ининга.

Тристън Касас, Масатака Йошида и Седане Рафаела постигнаха последователни единични удара в четвъртата и Валдес излетя надясно, когато Касас отбеляза лесно.

Ред Сокс: RHP Кътър Крауфорд (0-0) започва в петък в Лос Анджелис Ейнджълс в началото на финалната серия от пътуване в три града. Той допусна неспечелен пробег над шест ининга в първото си излизане, загуба с 4-3 в Сиатъл. RHP Грифин Канинг (0-1) започва за Ейнджълс.

Атлетика: LHP JP Sears (0-1) започва първата серия в петък в Детройт.