Ретур на удар от 76 ярда на Тайлън Уолъс в продължението дава на Рейвънс победа с 37-31 над Рамс
AP News | 2023-12-10 | 00:08:20

БАЛТИМОР (AP) — Тайлън Уолъс върна удар от 76 ярда за тъчдаун в продължението, за да издигне Балтимор Рейвънс до Победа с 37-31 над Лос Анджелис в неделя, прекъсвайки поредицата от три победи на Рамс.

Уолъс, който изпълни решаваща дузпа на специални отбори по-рано в мача, която доведе до точки за Лос Анджелис (6 -7), се измъкна от няколко борби, след като изпълни удара и остана на крака, когато Шон Джоли направи опит да се гмурне към него покрай лявата странична линия.

Гарваните (10-3) останаха начело в класирането на AFC, с половин мач пред Маями. Делфините приемат Тенеси в понеделник вечер.

Уолъс връщаше този удар, след като Рейвънс загубиха Девин Дюверней, техния основен завръщащ се човек, по-рано в мача с проблеми със задна позиция. Уолъс подчерта печелившия тъчдаун със скок в крайната зона, преди Рейвънс да го хвърли в ъгъла.

Ламар Джаксън и Матю Стафорд хвърлиха по три подавания за тъчдаун, преодолявайки мокри условия и пропуснати подавания в игра, която беше много резултатна, но небрежна. Всяко нарушение беше три и аут в продълженията преди последния удар на Лос Анджелис.

Това беше съкрушителен начин да загубят за Рамс, които си пробиха път в разгара на надпреварата за плейофите на NFC с неотдавнашната си победна серия.

Тъчдаун от 21 ярда на Джаксън към Зай Флауърс с 1 Остават :16 — и неговото преминаване с 2 точки към Флауърс — изведе Балтимор с 31-28. След това Стафорд насочи Рамс в позиция, за да направят няколко удара към крайната зона и когато това се провали, Лукас Хаврисик вкара гол от 36 ярда за 7 секунди до края, за да форсира OT.

Джаксън даде 7 на Балтимор -3 повеждат, когато Рамс оставят Исая Ликли да тича свободно по лявата странична линия за 54-ярдов тъчдаун улов през първата четвърт. Лос Анджелис отговори с пас от 6 ярда TD от Стафорд към Купър Куп.

Одел Бекъм-младши получи зад защитния бек Джордан Фулър за прием от 46 ярда срещу отбора, с който спечели Супербоул преди два сезона. Но Балтимор отново не остана напред за дълго.

Уолъс беше повикан да се нареди в неутралната зона при четвърти и пети удар, давайки на Лос Анджелис първи даун и наказание за намеса в паса Кайл Хамилтън постави Рамс в червената зона. Тъчдаун от 7 ярда на Стафорд към Дейвис Алън даде преднина на Лос Анджелис със 17-14, а Рамс водеха с 20-17 на полувремето. 15, щракване на пушка хвана Джаксън неподготвен и го подмина. Топката влезе в крайната зона и Джаксън я изби извън границите за безопасност.

След като Джъстин Тъкър изведе Рейвънс напред с гол от игра, Стафорд намери Демаркъс Робинсън за тъчдаун от 5 ярда с 4: Остават 41, но реализацията на 2 точки на Рамс беше неуспешна.

ТРАВМИ

Хамилтън напусна мача през първата четвърт с контузия в коляното. ... Овните бяха без TE Тайлър Хигби (врат). Лос Анджелис T Rob Havenstein контузи бедрото си, а TE Hunter Long беше изхвърлен с контузия на коляното. Rams WR Tutu Atwell беше оценен за мозъчно сътресение.

Rams: домакин на Вашингтон следващата неделя.

Ravens: в Джаксънвил в неделя.