Рейнджърс завършва удара на Кепитълс, преминава към 2-ия кръг на плейофите на НХЛ
AP News | 2024-04-29 | 04:56:20

ВАШИНГТОН (AP) — Артеми Панарин вкара зелената светлина в силовата игра в началото на третия период, Игор Шестеркин направи 23 спасявания и Ню Йорк Рейнджърс напреднаха във втория кръг на плейофите, като завършиха победата над Вашингтон Кепитълс с победа с 4-2 в мач 4 в неделя вечерта. с празна мрежа с 51 секунди до края, а Рейнджърс ще се изправи следващия път или срещу Каролина Хърикейнс, или междуградския съперник Ню Йорк Айлъндърс с място на финала на Източната конференция. Каролина води в тази серия с 3-1.

Те ще се възползват от допълнителна почивка благодарение на гола на Панарин при 16:39 до края на редовното време, 11 секунди след T.J. Oshie беше наказан за висока топка на Vincent Trocheck, което им помогна да избегнат продължения или тази серия да се завърне в Madison Square Garden за игра 5 в сряда. Победителите в Presidents’ Trophy за най-добрия редовен сезон в НХЛ се нуждаеха само от четирима, за да победят Capitals и да станат първия отбор, продължил напред тази пролет.

Ню Йорк продължава напред благодарение на друго доминиращо представяне на Трочек, който беше най-добрият играч на леда във всички серии. Трочек много преди да изтеглите решаващата дузпа, вкарана в пауърплейа и прекъсната възможност за гол на Алекс Овечкин, който беше задържан извън таблицата с резултата изцяло в четири мача – първият път, който се случи в един следсезон в 15-те пътувания на капитана на Столичани.

Но той не беше единственият проблем на Вашингтон и част от липсата на обида беше Шестеркин, който няколко пъти предизвика скандирания „Игор! Игор!" от многото присъстващи фенове на Рейнджърс. Той отстрани Дилън Строум 14 секунди, след като Каапо Какко отбеляза в първата минута, за да ги изведе напред, а по-късно направи последователни спасявания при точни положения на Том Уилсън на прага.

Трочек, Шестъркин и кандидатът за MVP Панарин да поведе победа не е нещо ново, но приносът на Какко го направи 11-ият играч на Ню Йорк, отбелязал гол в поредицата. Това се случи, след като Ник Дженсън обърна шайбата при първата си смяна след двуседмично отсъствие поради контузия, а Какко победи Чарли Линдгрен за гол, който можеше да повиши увереността му след тежък редовен сезон.

Линдгрен, на когото не му липсваше вяра в себе си, не можа отново да играе герой, въпреки че спря 19 от 22-те удара, с които се изправи. Младежите Мартин Фехервари и Хендрикс Лапиер отбелязаха за Вашингтон, значителен аутсайдер, който сега може да се утеши, като направи плейофите като градивен елемент за бъдещето.

Рейнджърс: Подгответе се за се изправят срещу Ураганите или Рейнджърс в серия, която не може да започне най-рано преди четвъртък и вероятно след това.

Capitals: Влезте в още един извънсезонен период на промяна с въпроси относно бъдещето на крилото T.J. Оши, между другото.