Рейс бяха принудени да сменят питчърите на 9-то място, след като загубиха представа за посещенията на Маунд, победиха Ред Сокс със 7-5
AP News | 2024-05-17 | 05:26:49

БОСТЪН (AP) — Еразмо Рамирес оттегли Роми Гонсалес на игра в края на мача с двама, след като Рейс бяха принудени да отстранят Джейсън Адам, защото изгубиха представа за посещенията на могилата, а Тампа Бей победи Бостън Ред Сокс със 7-5 в четвъртък вечерта.

Айзък Паредес записа тайбрек сингъл в деветия мач от Кенли Янсен (1-1 ), който удари Зеленото чудовище, а Ричи Паласиос добави жертвена муха.

Адам позволи две разходки на Rob Refsnyder и една на Rafael Devers. Треньорът по питчинг на Rays Кайл Снайдер тръгна към могилата и пресече линията на фаула, когато беше спрян от съдията Алекс Тоси. Рейс бяха изгубили представа за посещенията на могилата, когато кечърът Бен Рортвед беше излязъл да говори с Адам по-рано в ининга.

Ако даден отбор е изчерпал посещенията си на могила навлизайки в деветия ининг, той получава допълнителна. Но Рейс използваха последния си в деветия.

След закъснение от около шест минути, Рамирес оттегли Гонзалес при резултат 2-2 за първото си спасяване от 2020 г.

Тампа Бей взе три от четири от Ред Сокс, спечели за осми път в последните си девет мача в Бостън и имат 14-3 срещу Бостън през последните два сезона. Лъчите (23-22) изпревариха Бостън на трето място в AL East.

Мануел Родригес (1-1) записа безуспешен ининг.

Джош Лоу се прибра за Ред Сокс, а Паласиос участва в два ръна.

Джарън Дюран имаше два удвоения и един самостоятелен хоумрън в шестия, който изравни резултата 5-5, докато Бостън отскочи от пасив от 4-1. Девърс също се върна у дома.

Ред Сокс загубиха за първи път в мачове, започнати от Купър Крисуел този сезон. Някогашният десничар на Тампа Бей позволи пет ръна – три спечелени – за 3 2/3 ининга. Той удари три и измина две и видя, че неговият ERA се повишава от 2.10 на 2.76.

Стартерът на Rays Zack Littell допусна четири ръна и седем попадения за пет ининга.

СТАЯ НА ТРЕНЬОРА

Rays: RHP Shane Baz (хирургия на Tommy John) направи третия си път рехабилитацията започва за Triple-A Durham в четвъртък вечер. Той хвърли 69 терени в 3 1/3 ининга, като позволи на едно бягане пет удара, докато удари три. Баз не е участвал в големите лиги от 2022 г.

Ред Сокс: RHP Исая Кембъл, който е в списъка с контузени от 12 април с удар в дясното рамо, направи тренировка с 20 терена в четвъртък. … Бостън все още не е определил дали RHP Garrett Whitlock (наклонен) ще излезе от IL следващата седмица или е необходимо още едно начало на рехабилитация. Уитлок започна за Triple-A Worcester в сряда.

Лъчи: LHP Тайлър Александър (1-2, 5.45) започва в петък в Торонто, който върви с RHP Крис Басит ( 3-5, 5.06).

Ред Сокс: RHP Брайън Бело (4-1, 3.13) стартира за втори път, откакто излезе от списъка с контузени, докато Бостън открива серия от три мача в петък вечер на St. Луис. Кардиналите започват RHP Кайл Гибсън (2-2, 3.67).