Ричи Сондърс отбелязва най-високите в кариерата си 20 точки, за да помогне на № 18 BYU да победи Джорджия Стейт с 84-52
AP News | 2023-12-17 | 06:08:04

ПРОВО, Юта (AP) — Ричи Сондърс отбеляза рекордните в кариерата си 20 точки, за да помогне на № 18 BYU да победи Джорджия Стейт 84-52 в събота вечер за втората си поредна победа.

Сондърс запълни празнината от резервната скамейка, когато голмайсторът на BYU Джаксън Робинсън контузи глезена си през първото полувреме. Робинсън игра само седем минути, отбелязвайки две точки.

Тревин Кнел добави 15 точки за Кугърс (10-1). Ноа Уотърман записа 13 точки и шест борби, а Далин Хол записа 12 точки и шест асистенции.

Дуон Одом поведе Джорджия Стейт (4-6) с 12 точки, а Лукас Тейлър имаше 10.

BYU атакува безмилостно от периметъра в продължение на 40 минути и се отплати. Кугарите направиха 15 тройки, докато стреляха с 40% клип отвъд дъгата.

Кугърс се оттеглиха завинаги, когато Спенсър Джонсън и Ноа Уотърман комбинираха за три поредни коша, за да увеличат преднината до 53-31 в началото на второто полувреме.

Щат Джорджия: Пантерите не можаха да поддържат темпото с BYU, докато играха седмия си гостуващ мач в последните си 10 състезания. Щатът Джорджия се бореше с пропуски и даде твърде много преходни кошници.

BYU: Cougars работиха, за да наложат волята си на периметъра от началния край. BYU вкара 11 последователни тройки, преди да направи първия си гол от игра за две точки почти осем минути след началото на мача.

Щат Джорджия: Домакин е Токоа Фолс във вторник вечер.

BYU: домакин на Bellarmine в петък вечер.