Рийд получава 31, Тимбърулвс надскача Лейкърс със 127-117 в отсъствието на ЛеБрон Джеймс, Антъни Дейвис
AP News | 2024-04-08 | 06:32:34

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Наз Рийд вкара шест тройки, като отбеляза 31 точки, а Минесота Тимбърулвс се възползва от Отсъствието на ЛеБрон Джеймс и ранното напускане на Антъни Дейвис с контузия на окото за победата със 127-117 над Лос Анджелис Лейкърс в неделя вечерта.

Антъни Едуардс добави 26 точки за Тимбъруулвс, които изравниха Денвър на върха на Западната конференция с 54-24 със седмата си победа в девет мача. Минесота не пропиля златната си възможност да победи нарастващите Лейкърс, които играха по-голямата част от нощта без двете си суперзвезди.

Джеймс остана вкъщи с грипоподобни симптоми, пропускайки своя 11-и мач от своя 21-ви сезон в НБА . След това Дейвис отиде в съблекалнята, след като беше ударен в лицето от Кайл Андерсън, докато вкарваше кош в края на първата четвърт.

Деветкратният играч на звездите не се върна в мача . Лявото око на Дейвис вече беше наранено от удар, получен миналия месец в мач срещу Голдън Стейт.

Минесота отвори напрегнат мач, без Дейвис да патрулира в средата, постигайки 46 точки през втората четвърт. Подкрепящият състав на Лос Анджелис го запази близо в третата част, но Руди Гобер отбеляза шест от своите 18 точки в четвъртата четвърт, докато Минесота се задържа удобно. Гобер също имаше 16 борби.

Руи Хачимура вкара 30 точки за Лейкърс, чиято серия от четири победи приключи с едва втора загуба от 11 мача. Лос Анджелис също падна обратно на девето място в ултраконкурентния Запад, след като най-накрая се изкачи до осмо в събота за първи път от края на декември.

Резервният големец Джаксън Хейс имаше рекорд за сезона - 19 точки и 10 асистенции, докато игра 33 минути в отсъствието на Дейвис, а Спенсър Динуиди добави 18 точки и седем асистенции за Лейкърс. Д'Анджело Ръсел се бореше, когато Лос Анджелис се нуждаеше от страхотен мач от своя вариант №3, като пропусна 14 от своите 19 удара, за да завърши с 15 точки и 11 асистенции.

С шанс да бъде номер 1 поставен на Запад само за втори път в историята на франчайза, Минесота се възстанови от най-лошото си офанзивно представяне за сезона във Финикс миналия петък.

Минесота бързо отвори мача, след като Дейвис напусна, достигайки до преднина от 79-64 на полувремето, като Рийд вкара 18 точки през втората четвърт. Рийд, който също взе 11 борби, натрупа 46 комбинирани точки в двете предишни срещи на Уулвс с Лейкърс.

Заедно с Джеймс, Лейкърс издържаха резервния пойнтгард Гейб Винсент, който се завърна само от продължително отсъствие поради контузия преди четири мача.

Тимбъруулвс: домакин на Вашингтон във вторник.

Лейкърс: домакин на Голдън Стейт във вторник.