Рийвс, номер 22 в Кентъки, сложи край на домакинската поредица от победи на 13-ия в ранглистата Обърн, 70-59
AP News | 2024-02-18 | 04:16:18

ОБЪРН, Алабама (AP) — Антонио Рийвс вкара 22 точки и номер 22 Кентъки водеше през цялото време, за да победи хладно стрелящия Обърн 70-59 в събота вечер, прекратявайки серия от 16 домакински победи на Тигърс, които са на 13-о място в класацията.

Дивите котки (18-7, 8-4 Югоизточна конференция) задържаха Обърн до 30,9% стрелба и отговориха на всяко предизвикателство през второто полувреме.

Тигрите (20-6, 9-4), които бяха втори в конференцията след номер 15 Алабама, загубиха втория си водещ голмайстор Джейлин Уилямс от очевидно нараняване на дясното коляно по средата на второто полувреме. Уилямс получи помощ да напусне корта, след като падна под коша и завърши само с три точки при стрелба 1-от-5.

Джони Брум и Чад Бейкър-Мазара вкараха по 14 за Обърн. Денвър Джоунс отбеляза 12.

Аду Тиеро, който започна с Тре Мичъл с контузия в лявото рамо, имаше 14 точки и осем борби за Кентъки. Роб Дилингам добави 11 точки.

Покриването на Брум намали изоставането на Обърн до пет точки с оставащи около 13 минути. Тогава Рийвс пое, отбелязвайки 13 от следващите 17 точки на Кентъки. Когато той свърши, Дивите котки водеха с най-високите 16 точки в мача, 64-48.

Джъстин Едуардс от Кентъки направи фаул с четири точки.

Тигрите се затрудниха, след като доминираха под №. 11 Южна Каролина 101-61 в сряда вечерта. Брум и Уилямс комбинираха за девет тройки в този мач, но пропуснаха всичките пет опита в събота.

Кентъки: Контролира предния корт на Обърн от Брум и Уилямс за победа, за да остане в разгара на надпреварата за SEC. Дивите котки бяха пропуснали последните три срещи в Невил Арена и пет от последните шест.

Обърн: Тигрите се поколебаха в опит да постигнат победи над класираните отбори в последователни мачове за първи път след финалната четворка се проведе през 2019 г. Обикновено силни у дома, те така и не успяха и претърпяха първата си домакинска загуба този сезон. Те направиха 4 от 22 тройки (18,2%).

Кентъки: Гостува на LSU в сряда вечер.

Обърн: Посещава Джорджия на 24 февруари.