Рийвс, Шепърд водят №15 Кентъки пред №4 Тенеси 85-81
AP News | 2024-03-09 | 01:56:18

НОКСВИЛ, Тенеси (AP) — Антонио Рийвс и Рийд Шепърд отбелязаха по 27 точки, тъй като №15 Кентъки развали закъснението на №4 Тенеси серия от сезона с победа 85-81 в събота.

Дивите котки (23-8, 13-5 Югоизточна конференция) вече спечелиха пет поредни победи и седем от последните си осем. Шепърд влезе от пейката, за да вкара шест тройки през второто полувреме и седем за мача. Джъстин Едуардс отбеляза 16.

Доброволците (24-7, 14-4) бяха водени от кандидата за Играч на годината на SEC Далтън Кнехт с най-високите в кариерата си 40 точки. Закай Цайглер записа 17 точки и 9 асистенции. Джонас Айду записа 11 точки, осем борби и пет блокади.

Vols го направиха близо. При оставащи 2:35 минути до края на мача последната тройка на Шепърд даде преднина на Кентъки с 80-69. Оттам Vols го намалиха до 84-81 с 31 секунди преди игра. Отиграването с 3 точки и 3 точки от Zeigler бяха критични. Джосая-Джордан Джеймс пропусна тройка. След 5,9 секунди оставащи, Роб Дилингам отбеляза наказателно хвърляне, за да победи.

Тенеси, който спечели титлата на SEC в сряда, прекъсна своята поредица от седем победи. Докато се бореха за номер 1 в турнира на NCAA, Vols имаха победи над най-добрите претенденти на SEC Алабама, Обърн и Южна Каролина през последните две седмици.

Едуардс, който имаше 13 точки, се разгорещи и вкара три поредни тройки, за да изведе Кентъки до преднина от 31-20 при 2:45 до края на първото полувреме. Кнехт се разплака, отбелязвайки седем поредни точки. Тенеси изоставаше с 33-29 на почивката.

Волс стреляха само 8 от 32 през първото полувреме. Кнехт имаше пет от кошовете и 19 точки.

ИЗВЪРШВАНЕТО

Кентъки: Дивите котки стигнаха до Роки Топ, след като спечелиха шест от последните си седем. Единственият недостатък беше загубата в последната секунда от LSU. …. Гвардейците на първокурсниците Дилингам и Шепард започват да процъфтяват и са солидни допълващи елементи към ветерана Рийвс, който се насочва към края на сезона. … Кентъки влезе в мача под номер 189 по отбранителна ефективност на отбора.

Тенеси: С титлата на SEC вече е осигурена, Vols играят за подреждане на турнира на NCAA. Те са на балона между последния номер 1 в семената и първия номер 2. Това няма да бъде решено, докато турнирът на конференцията не приключи. … Графикът на Тенеси е класиран като четвъртият най-труден в страната, докато Кентъки е номер 32.

Кентъки и Тенеси ще играят в турнира на SEC.