Рийвс води с 24 точки и Кентъки побеждава Арканзас с 63-57
AP News | 2024-01-28 | 03:56:19

ФАЙЕТВИЛ, Арканзас (AP) — Антонио Рийвс отбеляза най-високите 24 точки в мача, а Кентъки преодоля слабо ниво на стрелба, за да победиха Арканзас с 63-57 в събота.

Дивите котки (15-4, 5-2 Югоизточна конференция) взеха първата си преднина с 12:54 оставащо време през второто полувреме, когато Рийд Шепърд открадна топката и отбеляза серия 7-0 със забивка.

Около пет минути по-късно, Рийвс взе кражба и удар, за да изведе Wildcats завинаги напред, 44-43.

Кентъки пропусна 10 поредни гола от игра по време на една част в средата на първото полувреме, което позволи на Арканзас да поведе с двуцифрен аванс. След това Razorbacks (10-10, 1-6) останаха студени, тъй като и двата отбора стреляха 29% от пода в първите 20 минути. Кентъки вкара 36,5% за мача.

Всеки от Шепърд и Рийвс отбелязаха по 14 точки през второто полувреме, като всички Шепърд дойдоха след полувремето и те комбинираха всичките седем точки на Кентъки по време на променящата играта серия.

Оборотите бяха провалът на Арканзас. Razorbacks, които завършиха с 13 раздаване, имаха шанс да намалят играта до едно притежание при 2:20 до края, но D.J. Вагнер взе подаване и отиде в другата посока за layup, за да даде на Кентъки най-голямата преднина в мача, шест точки. Шепърд го последва с тройка.

Тре Мичъл вкара 10 точки и хвана 11 борби. Makhi Mitchell поведе Арканзас с 12 точки, докато Tramon Mark и Khalif Battle отбелязаха по 11.

Кентъки е в малко лудост. Дивите котки загубиха по-рано през седмицата със 17 точки от Южна Каролина и въпреки че победиха Арканзас в събота, не всичко е блещукащо за групата на Джон Калипари.

Арканзас се нуждае от тласък през втората половина на играта SEC просто за да направите NIT. Серията от три поредни Sweet 16 на Razorbacks изглежда готова преди февруари, освен чудо.

Кентъки е домакин на Флорида в сряда вечер.