Роб Дилингам вкарва 17 точки, №14 Кентъки удържа №9 Северна Каролина 87-83
AP News | 2023-12-17 | 03:56:19

АТЛАНТА (AP) — Роб Дилингам вкара 17 точки, включително два поредни коша, за да върне инерцията обратно на Кентъки, и дивите котки номер 14 удържаха надолу, за да победят номер 9 Северна Каролина с 87-83 в събота.

Тар Хийлс пропиляха шанса да отбележат изравнителна тройка, когато Елиът Кадо, бързайки с топката към корта, изпрати пас от гърба на Кормак Райън, който гледаше на другата страна. RJ Дейвис се бори да върне изгубената топка, но завърши с дрибъл през централната линия за нарушение на задната зона.

Аарон Брадшоу беше фаулиран и събори свободен удар 4,7 секунди до края, за да подпечата победата за Кентъки (8 -2), който надделя във втория мач от CBS Sports Classic в State Farm Arena. Охайо Стейт победи Калифорнийския университет в Лос Анджелис с 67-60 в първия мач на създадения за телевизия двоен мач.

Дейвис вкара 27 точки, а Райън добави 20 за Tar Heels (7-3). Дивите котки бяха много по-балансирани, като осем играчи отбелязаха поне седем точки.

Излизайки от 11-дневна почивка след загуба с 87-76 на номер 5 UConn на 5 декември, Северна Каролина изоставаше почти през целия мач. Tar Heels най-накрая грабнаха първата си преднина, 72-71, след чифт наказателни удари на Armando Bacot при оставащи 5:15.

Но Кентъки не се поколеба.

Арън Брадшоу вкара връщане и след това Дилингам се зае с работа. Той направи нестабилен ход в лентата, за да загуби своя защитник за хвърляне с пръсти, и завърши с още един лесен ход от бърз пробив след пропуск на Tar Heels.

Точно така Wildcats си върнаха предимство от 77-72.

Вкопчвайки се в преднина от 83-81, Кентъки направи още едно голямо разиграване от инбаунд игра само с 3 секунди до края на часовника за удар. Тре Мичъл пропусна набързо тройка от корнер, но Брадшоу грабна отскочилата топка с Дейвис, който висеше върху него, нарисувайки фаул преди изтичането на часовника.

Брадшоу направи и двата наказателни удара 46,3 секунди до края и Wildcats се задържаха оттам с малко помощ от Tar Heels.

Wildcats поведоха с 11 през първото полувреме, развълнувайки своите фенове, които пътуваха до града, известен като „Cat-lanta“ за Kentucky's доминация през годините, когато играете в A-T-L.

Но Северна Каролина улови инерцията точно преди полувремето, отбелязвайки последните осем точки – включително тройки на Райън и Сет Тримбъл – за да се отправи към съблекалнята само с 40-38.

Райън вкара 12 точки в първото полувреме, вкарвайки 5 от 6 удара, докато останалата част от отбора вкара кумулативно 8 от 25 от игра.

Дивите котки водеха на почивката, въпреки че отправиха само 14 от 41 (34,1%) удара.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Северна Каролина: Tar Heels бяха доминирани на дъските. Кентъки завърши с предимство 43-32, което включва 18 борби в нападение.

Кентъки: Дивите котки постигнаха втората си победа за сезона срещу отбор от Топ 10, след като победиха и тогавашния №. 8 Маями в ACC-SEC Challenge. Това се почувства особено след онази необяснима загуба от друго училище от Tar Heel State, загуба с 80-73 у дома от UNC-Wilmington на 2 декември.

Северна Каролина: Изправя се срещу Оклахома в сряда вечерта в Jumpman Invitational в Шарлот, Северна Каролина.

Кентъки: Отправя се към Луисвил в четвъртък вечерта за мач с техните борещ се щатски съперник и борещ се треньор Кени Пейн, който според съобщенията е в опасност да загуби работата си.