Робинсън вкарва 23 точки, Хийт е на върха на Хорнетс със 115-104, за да завършат победата у дома
AP News | 2023-12-14 | 05:02:20

МАЯМИ (AP) — Дънкан Робинсън вкара 23 точки, Хайме Джакес младши и Кайл Лоури добавиха по 17, а Маями Хийт победи Шарлът Хорнетс със 115-104 в сряда вечерта, за да завърши мача от два мача от домакините.

Лоури стреля перфектно – 5 за 5 от пода, 4 за 4 от тези на вратата Тройки и 3 за 3 от линията. Джими Бътлър се отчете с 15 точки и 10 асистенции, а Джамал Каин добави 14 точки за Хийт. Томас Брайънт завърши с 11.

Тери Розиър вкара 28 точки за Шарлът, който получи 20 точки от Гордън Хейуърд, 19 от Майлс Бриджис и 18 от Брандън Милър.

Хийт имаше предимство от 45-13 при отбелязване на точки от резервната скамейка и огромно предимство при точките при обороти. Те превърнаха 21 раздавания на Шарлът в 32 точки, докато Хорнетс превърнаха рекорда за сезона на Маями от 22 пропуска само в 13 точки.

Хийт отново бяха без Бам Адебайо (ханш), Хейуд Хайсмит (гръб) и Тайлър Херо (глезен), плюс Джош Ричардсън пропусна мача поради заболяване, различно от COVID. Може да има надежда Herro да се завърне скоро, като се има предвид, че той публикува видео как стреля на игрището Heat във вторник вечер.

Стършелите загубиха PJ Washington заради нараняване на лявото рамо; той изигра четири минути през първото полувреме и не се върна. Шарлот беше и без ЛаМело Бол (глезен) за седми пореден мач — Хорнетс са с 2-5, откакто той се нарани — и Марк Уилямс (гръб) за трети път в последните четири мача.

Шарлот вкара първите четири точки в първите 17 секунди на мача, изравнявайки най-бързия старт в мач този сезон. И тази преднина от четири точки беше и най-голямата, на която Хорнетс щяха да се радват във всеки един момент от мача.

Средните две четвъртини бяха изцяло Маями: Хийт надиграха Хорнетс с 69-47 за тези 24 минути.

Хорнетс: Домакин на Ню Орлиънс в петък вечер.

Жега: Домакин на Чикаго в четвъртък вечер.