Rockies се разхлабиха за 7 ръна в 4-ия ининг, победиха Giants с 9-1, за да сложат край на скида от 4 игри
AP News | 2024-05-09 | 23:58:18

ДЕНВЪР (AP) — Езекиел Товар направи трипъл и дабъл, а Брентън Дойл удари хоумър с три ръна в изблик от седем ръна в четвъртия ининг, когато Колорадо Скалистите планини се подхлъзнаха от четири мача с победа с 9-1 над Сан Франциско Джайънтс в четвъртък.

Колорадо, който влезе в мача с най-лош рекорд в мейджърите, спечели едва за девети път и избегна да бъде пометен за четвърти път през този сезон.

Чарли Блекмън кара в два ръна и завърши с хоумър, срамежлив за попадение за цикъла за Колорадо. 37-годишният Блекмън има 762 RBI в кариерата, четвърти в списъка на франчайзингите на Колорадо.

Майкъл Конфорто даде преднина на Сан Франциско с 1-0 със соло Хоумър в горната част на четвъртата, преди Колорадо да скочи на титуляр Кийтън Уин (3-5). Товар се утрои, за да поведе в ининга, а Скалистите планини отбелязаха шест поредни попадения, ограничени от 430-футовия Хоумър на Дойл до центъра, негов четвърти за сезона.

Уин получи два аута, а след това Блекмон утрои, а Товар удвои срещу елиминиращия Ранди Родригес. Скалистите планини изпратиха 11 удара в плочата в четвъртия и отбелязаха Уин за седем ръна при осем попадения в 3 2/3 ининга.

Товар е вторият играч в историята на франчайза, който има трипъл и дубъл в същия ининг. Гарет Хемпсън го направи срещу Аризона на 11 август 2020 г.

Кал Куантрил (2-3) работи шест ининга за второто си поредно силно попадение. 29-годишният десничар направи 7 2/3 шатаут ининга в Питсбърг в петък и допусна един рън в последните си два старта.

СТАЯ НА ТРЕНИТОРА

Giants: OF Jung Hoo Lee беше извън състава, след като фаулира топка от крака си в сряда вечер. „Той е достатъчно болезнен, за да го изоставя. Ще видим как ще реагира на лечението през днешния ден и накъде ще продължим оттук нататък“, каза мениджърът Боб Мелвин. … SS Nick Ahmed напусна играта в петата с дискомфорт в лявата китка.

Rockies: LHP Кайл Фрийланд изигра улов в четвъртък и ще продължи да надгражда, каза мениджърът Бъд Блек. Фрийланд (разтежение на ляв лакът) отиде на IL на 16 април.

Giants: RHP Logan Webb (3-3, 3.50 ERA) ще започне домакинска серия от три мача срещу Синсинати Редс в петък вечер.

Rockies: LHP Austin Gomber (0-2, 3.79) се изправя срещу бившия си съотборник Джон Грей (1-1, 2.50) в петък вечер в началото на серия от три мача с Texas Rangers.