Рори Хармън, Тейлър Джоунс, сила номер 5 в Тексас до победа с 88-75 над Аризона
AP News | 2023-12-14 | 06:32:05

ТУСЪН, Аризона (AP) — Рори Хармън имаше 19 точки, 11 асистенции и завърши с борби с трипъл-дабъл , а Тейлър Джоунс добави 16 точки, когато номер 5 Тексас победи Аризона с 88-75 в сряда вечер.

Лонгхорнс (11-0) продължиха най-добрия си старт от осем години, като стреляха 51,6% в мача и превръщайки 21 проигравания на Аризона в 25 точки.

Хармън беше 7 от 15 от игра и завърши с девет борби. Джоунс беше 4 от 6 от полето и 8 от 9 от линията.

Тексас е в най-добрия си старт от откриването на сезон 2015-16 с 16 последователни победи.

Кейлин Гилбърт поведе Аризона (7-3) с 26 точки. Тя удари 4 от 6 удара през първата четвърт и се бореше през останалата част от пътя, като отбеляза 4 за 15 и не отбеляза нов гол от игра до средата на четвъртата четвърт.

Дивите котки стреляха общо 44,6%, което прави 37,5% от диапазон за 2 точки и 7 от 8 от диапазон за 3 точки.

Дивите котки играха с девет налични играчи със стипендии. Аризона каза, че второкурсникът Мая Ннаджи се оттегля от програмата за неопределено време, за да се съсредоточи върху академичните среди. Дълбочината на отбора беше допълнително тествана, когато центърът Брея Кънингам получи два фаула през първите 36 секунди.

Тексас стреля с 56% през първото полувреме и водеше с 45-36 на почивката. Дългохорните увеличиха преднината си до 59-41 с 6:04 до края в третата с последователни тройки от Шейли Гонзалес. Гонзалес отбеляза трета тройка, която увеличи разликата над 20 точки в средата на периода.

Аризона изоставаше с 25 в началото на четвъртата четвърт, преди да направи серия от 15-1 и дръпна в рамките на 81-70 с оставащи 2:52. Четвъртата тройка на Гонзалес сложи край на завръщането.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Тексас: Лонгхорнс, в своя 50-и състезателен сезон, се нареждат на шесто място по победи в историята на женския колежански баскетбол. Те изостават с повече от 250 победи от лидера за всички времена Тенеси.

Аризона: Wildcats влязоха в мача с 13-136 срещу конкуренция от топ 10 и смятат, че ще имат още няколко от тези мачове, когато играта на Pac-12 Conference започне. В момента има пет отбора на Pac-12, класирани в топ 10.

Тексас: Longhorns гостуват на UT-Rio Grande Valley на 20 декември.

Аризона: Wildcats отварят Pac-12 игра в неделя в Arizona State.