Рос Стриплинг печели първата си победа от 2022 г. като Атлетикс празен Пиратс 4-0
AP News | 2024-05-01 | 00:24:18

ОУКЛАНД, Калифорния (AP) — Рос Стриплинг хвърли шест силни ининга без резултат, за да спечели първата си победа от близо две години, и Оукланд Атлетикс удариха два хоумръна, за да победят Питсбърг Пайрътс с 4-0 в сряда, за да завършат първата си серия за сезона.

Ейбрахам Торо и Фил Невин се впуснаха дълбоко, за да помогнат на A's за четвъртата си поредна победа в предни позиции от друга рядка публика от 4679 в Колизеума. Kyle McCann добави две попадения и RBI.

Стриплинг (1-5), придобит от Сан Франциско в извън сезона, беше загубил 10 последователни решения за A's и Giants, преди да постави скобите в атаката на Pirates. Ветеранът десничар допусна три попадения, направи два страйкаута и се оттегли от последните седем биячи, срещу които се изправи, за да спечели първата си победа от 1 октомври 2022 г.

Петима облекчаващи играчи от Оукланд се комбинираха за три ининга, за да завършат A's четвърти затвор за сезона.

Торо изведе A-тата напред рано, когато заби 3-1 потъващ от Куин Пристър (0-2) в центъра на полето, който отскочи от горната част на оградата и премина.

Невин удължи своето най-добра поредица в кариерата до девет мача, като четвъртият му домакин за сезона в третия, за да направи 2-0.

Оукланд се справи с неспечелено бягане в петия, след като Невин достигна до сингъл в полето, след което вкара при грешка при хвърляне на шортстоп Onell Cruz, която извади Rowdy Tellez от първата базова торба.

Пиратите пропуснаха шанс да резултат в четвъртия ининг, когато A's направи двойка грешки след водещия сингъл на Круз. С бегач на трета база, шортстопът на Оукланд Даръл Хернайз изстреля терена на Телез и хвърли у дома, за да накара Круз да се плъзне през плочата.

Питсбърг пропусна още един шанс, когато помощникът на А Остин Адамс накара Брайън Рейнолдс да удари, замахвайки със заредени бази в седмия.

Пристър направи четири крачки и допусна пет удара и три ръна за шест ининга.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Pirates: C Yasmani Grandal (плантарен фасциит) направи нов старт в DH за Triple-A Indianapolis и се очаква скоро да се присъедини към клуба от голямата лига. … LHP Марко Гонзалес (разтежение на лявата предмишница) все още не е възобновил хвърлянето, но екипът остава оптимист за възможно бързо завръщане.

Лека атлетика: Контузеният 2B Зак Гелоф (ляво наклонено разтягане) направи вътрешна тренировка преди мача.

Пирати: LHP Мартин Перес (1-1, 2,86 ERA) поставя началото на серията срещу Скалистите планини в петък. Перес допусна седем ръна и 12 попадения в последните си два старта, обхващайки 9 2/3 ининга.

Атлетик: LHP JP Sears (1-2, 4.64) се изправя срещу Marlins в петък. Сиърс беше маркиран за седем ръна в 6 1/3 ининга срещу Orioles в предишния си старт.