Роялс отбелязаха 8 ръна на 7-мо място и победиха Уайт Сокс с 10-1 зад Веласкес, Мелендес и Луго
AP News | 2024-04-05 | 04:40:49

КАНСАС СИТИ, Мисури (AP) — Нелсън Веласкес и MJ Мелендес, всеки от тях домакинстваха и караха в два ръна, водейки Сет Луго и Канзас Сити Роялс до победа с 10-1 над Чикаго Уайт Сокс в четвъртък вечерта.

Десният полеви играч Хънтър Ренфрой изхвърли потенциалното изравняване в шестия ининг, преди Канзас Сити да го отвори с осем ръна в седмия.

Веласкес повали в първите два ръна на играта с единичен и хоумър. Луго (1-0) допусна едно бягане и осем попадения в 6 2/3 ининга за първата си победа с Роялс.

Това беше най-новото качествено попадение на един от титулярите на Канзас Сити, който има 1,43 ERA.

Луго зачеркна три и изкара две. Ангел Зерпа оттегли Андрю Бенинтенди с бегач на второ място, за да завърши седми, запазвайки преднина от един рън.

Майкъл Сорока (0-1) се отказа от два ръна и шест попадения за шест ининга във втория си старт за Уайт Сокс.

Канзас Сити вкара във втория гол на RBI сингъл от Веласкес.

Уайт Сокс натовариха базите с един аут в третия на чифт сингълове и грешка на бързия стоп Боби Уит Джуниър, но Вит се изкупи, като обърна двойна игра с край на ининг.

Веласкес направи 2-0 в четвъртия с хоумър от 429 фута във фонтаните вляво в центъра.

Чикаго измъкна Луго в шестия, скъсвайки нулева серия от 25 ининга . Андрю Вон отбеляза един гол, за да вкара Йоан Монкада. Луго избегна по-нататъшни щети, когато Брейдън Шумейк изхвърча, а Ренфроу повали Гавин Шийтс при табелката, която се изкачваше от трета позиция.

Роялс пробиха в седмия. Deivi García издаде чифт еднократни разходки и единичен удар на Адам Фрейзиър с щипка. Кайл Исбел кара в два манша с единичен, а Майкел Гарсия кара в друг, преследвайки Гарсия. Доминик Леоне изведе Вит преди грешка с два аута на Шумейк при бърза спирка, вкара още три.

След това Мелендес отбеляза първия си домакин за сезона, удар от два ръна.

ТРАНЗАКЦИИ

Чикаго подписа с RHP Майк Клевинджър за едногодишен договор за $3 милиона и го избра за непълнолетните. За да освободи място в списъка от 40 човека, INF José Rodríguez беше назначен за назначение.

Отборите играят втория мач от серия от четири мача в петък.