Розиър, Адебайо помагат на Хийт да надживее Уизардс, да се доближи до шестото място Индиана
AP News | 2024-04-01 | 02:48:49

ВАШИНГТОН (AP) — Тери Розиър III отбеляза 27 точки, Бам Адебайо имаше 22 и Маями Хийт постигна победа със 119-107 над Вашингтон Уизардс в неделя вечер.

Джими Бътлър добави 17 точки за Хийт, които спечелиха втората си поредна победа. Маями, седми в Източната конференция, отбеляза 25 за 29 от линията на наказателното хвърляне, за да се придвижи в рамките на половин мач от Индиана в надпреварата за избягване на турнира на NBA Play-In.

Джордан Пуул вкара 22 точки, а Марвин Багли III имаше 12 точки и 10 борби за Вашингтон в нощта, когато водещият голмайстор на Уизърдс Кайл Кузма остана с натъртена дясна пета. Антъни Гил изравни връх в кариерата си с 18 точки за Уизърдс, които загубиха три поредни след серия от три победи за сезона.

Маями вкараха седем тройки — половината от общия им резултат цяла игра — за да поемете контрола по време на серия 24-7, която се простира през полувремето. Розие попадна в последните две преди паузата, като вторият даде предимство на Хийт от 66-59 на почивката, най-голямата им преднина до този момент.

Робинсън вкара още две 3-ки в началото на третата и след като Розие и Йович добавиха още две 3-ки, преднината нарасна до 78-62.

Бътлър вкара пет последователни точки в четвъртата при забивка от задна врата и след това игра за три точки, за да възстанови преднината на Маями до 112-97, след като Уизърдс за кратко намали изоставането до 10.

Напрежение: Домакин на Ню Йорк във вторник вечер.

Уизардс: Домакин на Милуоки във вторник вечер.