Рубльов спечели Мадрид Оупън за първи път, след като победи Оже-Алиасиме
AP News | 2024-05-05 | 22:32:18

МАДРИД (AP) — Андрей Рубльов се събра, за да победи Феликс Оже-Алиасиме в три сета в неделя и спечели Мадрид Оупън за първи път.

Рубльов спечели с 4-6, 7-5, 7-5, след като Оже-Алиасиме направи двойна грешка в последната точка на финала на турнира на клей в испанската столица.

Това беше втората титла от Мастърс 1000 за осмия в ранглистата Рубльов. 26-годишният руснак спечели и Монте Карло миналата година. Оже-Алиасиме играеше в първия си финал на това ниво.

Рубльов влезе в Мадрид с поредица от четири загуби след ранни отпадания в Индиън Уелс, Маями, Монте Карло и Барселона. Една от победите му в Мадрид дойде на четвъртфиналите срещу любимеца на родната публика Карлос Алкарас.

Сега той има 16 титли в кариерата и две този сезон след Хонконг през януари. Той пристигна с резултат 5-1 срещу Оже-Алиасиме, включително победа в техния единствен мач на клей.

Пътят на Оже-Алиасиме до финала накара втория в ранглистата Яник Синър да се оттегли поради контузия преди четвъртфиналите, а Иржи Лехечка се оттегли срещу канадеца в първия сет на полуфиналите.

Други контузии удари жребия при мъжете в Мадрид, започвайки с оттеглянето на Новак Джокович преди турнира. Даниил Медведев се оттегли на четвъртфиналите, докато Алкарас беше възпрепятстван от възпалена дясна ръка, а Рафаел Надал се отказа от това, което вероятно беше последното му участие в родната му страна.

Ига Светек спечели титлата при жените за първи път в кариерата си в събота.