Руди Гоберт и Майкъл Конли дават сила на Тимбърулвс над Трейл Блейзърс 119-114
AP News | 2024-03-05 | 06:00:49

МИНЕАПОЛИС (АП) — Руди Гоберт има 25 точки и 16 борби за своя 43-ти дабъл-дабъл за сезона, Майкъл Конли добави 19 точки и седем асистенции , и Минесота Тимбъруулвс завършиха четири мача през сезона срещу Портланд, побеждавайки Трейл Блейзърс със 119-114 в понеделник вечерта.

С победата Минесота (43-19) се изравни за първото място в Западната конференция с Оклахома Сити, който игра срещу Лейкърс в Лос Анджелис по-късно в понеделник. Timberwolves са с най-добри резултати в НБА 30-9 срещу противници от Западната конференция, 20-5 срещу отбори с по-малко от .500 рекорд и 23-8 в Target Center, за петия най-добър домакински резултат в лигата.

„Това беше точка на ударение за нас, идвайки в сезона“, каза треньорът на Минесота Крис Финч за справянето с отбори от по-нисък ранг преди мача.

Карл-Антъни Таунс отбеляза 14 точки, Антъни Едуардс имаше 13, а Наз Рийд добави 12 точки при 4-за-4 стрелба от дистанция за 3 точки за Минесота, която играеше своя пети мач за седем вечери и завърши домакинство от седем игри с резултат 4-3.

Анферни Саймънс имаше 34 точки, 14 асистенции и пет борби, а Дуоп Риат стреля 5 за 6 от далечна дистанция и вкара 26 точки за Портланд, който играеше третия си мач за четири вечери.

Timberwolves използваха серия 17-5 и 10-те точки и седем борби на Гобер, за да създадат преднина от 55-48 на полувремето. Гоберт, който е на пето място в лигата при дабъл-дабъл, игра с три точки при забивка над 7-футовия център на Портланд Моузес Браун през третата четвърт, докато Минесота увеличи преднината си до 13 точки.

Портланд намали изоставането си до три точки, преди тройката на Никейл Александър-Уокър да направи резултата 86-80 при 1:02 преди края на третия. Александър-Уокър (13 точки) добави преходна пауза преди сирената за третата четвърт.

Едуардс отбеляза всичките си точки с изключение на четири през четвъртата четвърт. Гобер записа блокада, а Конли го последва с тройка, която увеличи преднината на Минесота до 115-101 при оставащи 1:22.

Трейл Блейзърс бяха без Скут Хендерсън, Деандре Айтън, Тумани Камара, Джерами Грант, Малкълм Брогдън, Шейдън Шарп, Робърт Уилямс III и Матис Тибул в понеделник вечер.

Трейл Блейзърс: Открийте домакинство от шест мача срещу Оклахома Сити в сряда вечерта.

Тимбърулвс: Започнете пътуване от шест мача — най-дългото им за сезона — в Индиана в четвъртък.