Сабонис има 24-ти трипъл-дабъл, докато Кингс разгромиха Раптърс със 123-89
AP News | 2024-03-21 | 04:08:19

ТОРОНТО (AP) — Домантас Сабонис имаше 13 точки, 17 борби и 10 асистенции за своя 24-ти трипъл-дабъл за сезона, Де' Арън Фокс вкара 20 точки и Сакраменто Кингс разгромиха Раптърс със 123-89 в сряда вечерта, удължавайки най-лошата серия от загуби на Торонто за сезона до осем.

Сабонис е записал поне дабъл-дабъл в 51 последователни игри.

Малик Монк вкара 17 точки, а Харисън Барнс добави 16, докато Кингс спечелиха втората си поредна победа и четвърта от пет. Крис Дуарте отбеляза 14 точки, а Кийгън Мъри имаше 10 за Кингс, чиято най-голяма преднина беше 38 точки.

Гари Трент младши отбеляза 18 точки, а Очай Агбаджи и Джордан Нвора имаха по 13 за Раптърс, които са 1-9 през март.

Раптърс направиха 22 подигравания, което доведе до 33 точки за Кингс.

Гардът на Раптърс Имануел Куикли пропусна мача поради лични причини, присъединявайки се към дълъг списък от отсъстващите, които също включват нападателя на All-Star Скоти Барнс (лява ръка), центъра Якоб Поелтл (ляв пинки), нападател Ар Джей Барет (лично), нападател Крис Баучер (дясно коляно) и гарда Ди Джей Картън (десен глезен),

Центърът на Торонто Джонтей Портър напусна след първата четвърт поради заболяване.

Преди мача треньорът на Раптърс Дарко Раякович каза, че няма график за завръщането на Куикли.

„Това е семеен въпрос“, каза Раякович. „Ще поддържаме връзка с него и ще вървим ден след ден.“

Стражът на Кралете Кевин Хюртер седна заради изкълчено ляво рамо. Хюртер напусна мача срещу Мемфис в понеделник вечер 1:51 в първата четвърт след сблъсък с Дезмънд Бейн.

Сакраменто водеше с 32-27 след едно. Петима различни играчи на Кингс отбелязаха в серия от 11-0, за да завършат първото полувреме, давайки предимство на Сакраменто с 68-45 на паузата.

Кралете взеха предимство с 99-65 до четвъртата част.

Раптърс паднаха до 13-21 у дома, което гарантира, че ще завършат със загубен рекорд на домашния си корт този сезон.

Кралете: Посетете Вашингтон Уизардс в четвъртък вечер.

Раптърс: домакин на Оклахома Сити Тъндър в петък вечер.