Салах отбелязва гол, докато Ливърпул побеждава Тотнъм с 4-2 във Висшата лига
AP News | 2024-05-05 | 19:40:18

ЛИВЪРПУЛ, Англия (AP) — Мохамед Салах бързо загърби спора с Юрген Клоп миналата седмица, като отбеляза първи гол при победата на Ливърпул с 4-2 срещу Тотнъм във Висшата лига в неделя.

Гледката на Салах, който се кара с напускащия си мениджър в края на равенството 2-2 на Ливърпул срещу Уест Хем миналата седмица, доминира дебата през следващите дни.

Но египтянинът се върна в титулярния състав и се завърна в листа с голове, за да насочи отбора си към победа срещу Спърс на Анфийлд.

Салах вече беше близо до гол, когато се извиси на далечната греда в 16-ата минута и засече с глава центриране на Коди Гакпо отляво.

Тотнъм получи надежда в стремежа си към квалификация за Шампионска лига, след като четвъртият Астън Вила имаше изненадваща загуба с 1-0 от Брайтън. Но отборът на Анж Постекоглу никога не изглеждаше способен да се възползва от този резултат, след като беше превъзхождан от Ливърпул.

Отборът на домакините поведе с 2-0 в 45-ата, след като ударът на Салах беше спасен от вратаря на Спърс Гулиелмо Викарио и Анди Робъртсън го реализира от отбита топка.

Това беше най-малкото, което Ливърпул заслужаваше, след като доминираха в положенията през първото полувреме и принудиха Викарио да направи множество отчаяни спасявания.

Титлата може да е извън отбора на Клоп, но Ливърпул все още изглежда възнамерен да завърши сезона на високо ниво за германеца, който се оттегля като мениджър.

Гакпо вкара третия гол на Ливърпул пет минути след почивката, когато стрелна ниско на далечната греда след криволичещо центриране с левия крак на Харви Елиът.

Девет минути по-късно беше ред на Елиът да отбележи с момент на индивидуален блясък, който накара феновете на домакините да се изправят на крака и лъчезарна усмивка на лицето на Клоп.

Прибирайки топката отдясно, Елиът се нуждаеше от едно докосване, за да се измъкне от Родриго Бентанкур. След това, от около 20 ярда (метра), той нанесе неудържим удар с левия крак в горния ъгъл и отвъд плонжа на Викарио.

Постекоглу изпрати Ричарлисон с надеждата да спаси нещо и бразилският национал бързо повлия, като обърна центрирането на Бренън Джонсън в 72-ата.

След това той се обърна към доставчика, за да подготви Son Heung-min да стреля от близко разстояние пет минути по-късно.

Richarlison принуди Alisson да направи ниско спасяване, когато се състезаваше в края на мача, което доведе до Joe Gomez, който направи бърз клирънс, за да попречи на Johnson да реализира отскока.