Сам Мерил отбелязва 26, Кавс надминават Меджик със 126-99 за 8-ма поредна победа
AP News | 2024-01-23 | 04:48:18

ОРЛАНДО, Флорида (АП) — Сам Мерил отбеляза 20 от своите 26 точки през първото полувреме, а Кливланд Кавалиърс спечелиха осмата си равен мач, 126-99 над Орландо Меджик в понеделник вечерта.

Донован Мичъл добави 25 точки и 13 асистенции за Кавалиърс, които вкараха 20 за 38 (53%) от диапазон за 3 точки. Кливланд никога не изоставаше и водеше с 36 точки в средата на четвъртата четвърт.

Поредицата от победи на Кавс е една по-малка от най-дългата в НБА този сезон (поставена от Меджик и Лос Анджелис Клипърс) и всички това беше постигнато без Дариус Гарланд и Евън Мобли, вторият и третият голмайстор на отбора.

Джарет Алън, който не отбеляза гол, докато Кавс не поведе с 21 точки, постави рекорд за франчайз с 12-ия си пореден дабъл-дабъл, завършвайки с 14 точки и 11 борби.

Паоло Банчеро имаше 18 точки и шест асистенции за Меджик. Франц Вагнер, който игра 24 минути през второто полувреме на двубой, след като пропусна осем мача поради изкълчен глезен, вкара 17 точки.

Макс Щрус, Айзък Окоро, Дийн Уейд и Мичъл вкараха тройки в първите пет минути, залагайки на Кавс аванс от 18-7, а след това Мерил се включи. Той направи и четирите си тройки през първата четвърт, след което отбеляза петата си поредна точка в началото на втория период, за да изведе Кливланд с 48-27.

Мерил, който влезе със средно 8,1 точки на мач, завърши с 8 от 13 от полето — всички от диапазона от 3 точки.

Кавалиърс: Посетете Милуоки в сряда.

Магия: Посетете Мемфис в петък.