Сънс, без Дюрант, победиха Трейл Блейзърс със 109-88 за 4-та поредна победа
AP News | 2024-01-02 | 06:56:49

ФИНИКС (AP) — Брадли Бийл отбеляза 21 точки и Финикс Сънс победиха Портланд Трейл Блейзърс със 109-88 в понеделник вечерта за четвъртата си поредна победа победа.

С Кевин Дюрант отстрани от стягане на дясното подколенно сухожилие, Слънцата имаха седем играчи, които отбелязаха двуцифрен брой. Юсуф Нуркич, който игра срещу бившия си отбор, отбеляза 18 точки. Чимези Мету, титуляр за Дюрант, вкара 14, а Грейсън Алън и резервата Ерик Гордън имаха по 12.

Звездата на Финикс Девин Букър беше държан на 10 точки при стрелба 4 от 16, но допринесе с осем борби и шест асистенции. Бол Бол помогна да компенсира липсата на Дюрант с 11 точки и 9 борби.

Дюрант вкара 31 точки при победата над Орландо в неделя, но треньорът Франк Фогел каза, че е променил сухожилието в края на мача.

„Той успя да завърши мача, но това беше достатъчно, за да го попречи“, каза Фогел преди победата в понеделник. „Той е ден за ден.“

Скуут Хендерсън поведе Трейл Блейзърс със 17 точки. Джерами Грант вкара 15 точки, а Малкълм Брогдън и Джабари Уокър имаха по 10.

Портланд игра без бившия център на Финикс Деандре Айтън, който беше настрани от тендинит на дясното коляно. Тумани Камара също пропусна мача поради болка в дясното коляно.

Блейзърс не са побеждавали като гост от 30 ноември срещу Кливланд. Това беше последната им победа преди серия от седем загуби, която приключи, когато победиха Сънс със 109-104 в Портланд на 19 декември.

Нуркич и Алън бяха придобити от Финикс в тристранна сделка с Портланд и Милуоки през септември, която включваше преминаване на Айтън от Финикс към Трейл Блейзърс.

Портланд водеше с 29-20 след първата четвърт, но Сънс поведоха завинаги при 43-42 при кош на Гордън през втората четвърт и продължиха да водят с цели 26 точки.