Сънс се отърсиха от ранното изхвърляне на Букър, преодоляха Пистънс със 116-100
AP News | 2024-02-15 | 06:56:19

ФИНИКС (AP) — Кевин Дюрант вкара 25 точки и Финикс Сънс преодоляха ранното изхвърляне на Девин Букър от All-Star, за да победят Детройт със 116-100 в сряда вечер в треньора на Пистънс Монти Уилямс, първият мач във Финикс, след като беше уволнен от Слънцата.

Уилямс беше треньор на Слънцата от 2019 г. до миналия сезон, извеждайки ги до финалите на НБА през 2021 г. Той получи видео почит и бурни овации от разпродадената публика преди мача.

Букър беше изгонен в 5:24 след втория си технически фал. Той получи първата техническа за спор със съдии за отсъден фаул срещу него. По време на последващ таймаут и след като Кейд Кънингам от Пистънс изстреля наказателни удари, Букър получи второто и автоматично изгонване. Букър завърши със седем точки при стрелба 2 от 5.

Треньорът на Сънс Франк Фогел също получи техническа за оспорване на изгонването на Букър. В мача бяха отсъдени 51 фаула – 31 за Детройт.

Сабен Лий вкара 16 точки, а Ерик Гордън имаше 13 точки за Финикс, като гардът Брадли Бийл беше отстранен след разтягане на лявото си подколенно сухожилие във вторник вечер при победата над Сакраменто. Юсуф Нуркич се отчете с 10 точки и 13 борби.

Симоне Фонтекио поведе Детройт с 18 точки. Всеки играч, подходящ за всеки отбор, видя игрово време във финалния мач за всеки отбор преди паузата на Мача на звездите.

Слънцата водеха с 14-13, когато Букър беше хвърлен, след което надиграха Детройт с 23-12 останалата част от четвъртината и се отдръпна през втория период за предимство 70-41 на полувремето. Най-голямата им преднина в мача беше 35 точки.

Дюрант, който не игра през четвъртата четвърт, поведе Слънцата през първото полувреме с 12 точки. Гордън, който стартира за , вкара 10 точки, а Лий също имаше 10.

Дрю Юбанкс, който беше замесен в кавга преди мача с контузения център на Пистънс Исая Стюарт, имаше шест точки и осем борби за 18 минути.

Юбанкс каза, че Стюарт го е ударил на арената часове преди мача. Юбанкс каза пред репортери, че кавгата е станала, когато той е идвал на арената за мача. Той каза, че е започнал спор и те са били гърди в гърди, преди Стюарт да нанесе удара. Охраната се намеси и Юбанкс каза, че е добре за играта.

Уилямс, чийто нов отбор издържа рекорд на НБА, изравнил поредица от 28 загуби този сезон, се радва на възможността да се върне и да преживее отново успехите на Сънс.

„Получавайки възможност да дойда (във Финикс), партньорството, което имах с играчите тук, по-специално с Девин, си мисля колко благословен бях да дойда тук и да тренирам този отбор“, каза Уилямс преди мача. „Всички неща, които се случиха тук, бяха удоволствие.“