Сънс се събират на 4-то място, за да победят Клипърс със 124-108, за да си поделят домакинския сет след безпроблемна загуба
AP News | 2024-04-11 | 07:09:03

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Девин Букър вкара 37 точки, Брадли Бийл добави 26 и Финикс Сънс се събраха в четвъртата четвърт, за да победят Лос Анджелис Клипърс със 124-108 в сряда вечерта.

Победата беше отплата за Слънцата, след като бяха засрамени в първата четвърт предишната вечер във Финикс. Тогава Клипърс поведоха с 35-4 и излязоха напред с 37 през втората четвърт, преди Сънс да се доближат само за да загубят със 105-92.

Резултатът в сряда заключи Голдън Стейт и Лос Анджелис Лейкърс в играта- в турнир. Слънцата са седми на Запад, с половин мач зад Ню Орлиънс за шестото и последно гарантирано място в плейофите.

Кевин Дюрант добави 24 точки и девет борби за Финикс. Слънцата избягаха 13 поредни мача, за да се покачат със 114-106, част от изблик 23-2 в края на играта. Клипърс напълно изстинаха, гледайки как ударите отскачат от ръба или се въртят и изчезват.

Боунс Хайланд отбеляза най-високите в кариерата си 37 точки, правейки шест тройки, за да се присъедини към девет асистенции за Клипърс, които спечелиха четири поредни и седем от осем. Брандън Бостън-младши добави 23 точки от резервната скамейка в мач, включващ 22 смени на водачеството и 10 равенства.

Клипърс, които вече спечелиха Тихоокеанската дивизия за първи път от 10 години, можеха да си осигурят четвъртия поставен на Запад с победа. Те знаят, че съперникът им в първия кръг на плейофите ще бъде Далас, който победи Маями по-рано в сряда, за да организира мача.

Клипърс започнаха втория си мач, докато Кауай Леонард (коляно), Пол Джордж (коляно), Джеймс Хардън (крак) и Ивица Зубак (глезен) заедно с резервата Ръсел Уестбрук (ръка) имаха почивка. Леонард пропусна шестия си пореден мач.

Всеки отбор отбеляза по 37 точки в третия, като Амир Кофи вкара пет поредни, за да прати Клипърс на четвъртото място с 93-92. Хайланд отбеляза последователни тройки, втората от собствената си топка, в началото на третата.

Хайланд вкара 24 точки през първото полувреме, правейки 10 от 12 гола от игра и всичките четири от своите 3 -pointers, за да изведе Клипърс напред с 56-55 на почивката.

Слънцата надиграха Клипърс с 23-9, за да открият втория мач и да вземат преднина от 15 точки. Но Хайланд имаше девет точки в серия 20-4, като отбеляза тройка при сирената, за да затвори полувремето.

Юсуф Нуркич се завърна за Слънцата, след като престоя във вторник заради изкълчване на десния глезен. Той имаше три точки, 19 борби и 10 асистенции, за да помогне на Финикс да спечели за първи път в четири мача с Клипърс този сезон.

Слънца: в Сакраменто в петък вечер .

Клипърс: домакин на Юта в петък вечер.